Dienas ziņas

Tu neesi viens – zvani 116111

Dienas ziņas

Saeima stingri nosoda A. Navaļnija apcietināšanu

Dundaga joprojām netiek pie vadības

Dundagas domes deputātiem nedēļu neizdodas vienoties par mēru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Tieši pirms nedēļas Dundagas novads palika bez vadības. Šonedēļ divu dienu laikā notika četras ārkārtas sēdes, lai mēģinātu tikt pie jauna mēra, taču neveiksmīgi. Tas paralizējis novada ikdienas darbu, un nākamajā pirmdienā, kad jāizmaksā algas, var iestāties krīze.

Ārkārtējās situācijas laikā domes sēdes notiek attālināti, taču mēru var ievēlēt tikai klātienē. Lai nodrošinātu distancēšanās prasības, šonedēļ jauns Dundagas novada mērs tiek vēlēts nevis pašvaldības administrācijas ēkā, bet Dundagas pilī. Taču šķiet, ka lielāka telpa atrasta velti, jo vairums deputātu uz sēdēm tā arī neieradās.

Pirmajā ārkārtas sēdē sanāca visi deviņi deputāti, taču par piedāvāto kandidātu vienoties neizdevās. Tāpēc pēc dažām stundām jau tika sasaukta nākamā sēde, kas beidzās tā īsti nesākusies, jo ieradās vien četri opozīcijas deputāti. Un tūlīt tika rakstīts jauns iesniegums, lai nākamo sēdi sasauktu jau pēc četrām stundām.

“Mēs uzskatām, ka ne pašvaldības iedzīvotāji, ne pašvaldības darbinieki nav pie tā vainīgi. Un tas ir tikai mūsu pienākums, 9 deputātu pienākums, šo situāciju atrisināt,” pauda Dundagas novada domes deputāts Madars Burnevics ("Mūsu novadam").

Satraukumu pašvaldībā sāka radīt jau 10 neapmaksāti rēķini, lielāko līgumu parakstīšana un strauji tauvojošais algu datums vairāk nekā 300 darbiniekiem. “Tie ir skolotāji, tie ir sētnieki, tie ir ļoti, ļoti daudzi cilvēki, kas strādā mums līdzās un ko mēs katru dienu redzam,” sacīja Burnevics.

“Tāpat mums tūlīt ir jāiepērk granulas, kas mums tūlīt beidzas, kur ir līgums virs 40 000 [eiro]. Tikko iepirkums noticis,” norādīja Dundagas novada pašvaldības izpilddirektore Janita Vanda Valtere.

Arī trešā sēde bija bez kvoruma. Bet ceturtdien, 4. februārī, sēde notika, bet bez rezultāta –

neviena no partijām mēra kandidātu neizvirzīja.

Nu jau bijušais mērs Aldis Felts (“Mūsu cilvēkiem”) uzskata, ka dome var turpināt darbu bez vadības: “Es trīs ar pusi gadus paspēju nostrādāt, bet tā es arī reizēm nesapratu, kas ir tas, kāpēc man ir jāparaksta kaut kādi dokumenti. Es saprotu, ka ir iekšējie normatīvie akti, kurus varam mainīt, mēs varam izdot pilnvaras, mēs varam visu kaut ko, jo dome. Dome var lemt par visu, kas pašvaldībā ir lemjams. Un domes lēmumam ir daudz lielāks spēks nekā domes priekšsēdētāja kādam parakstam.”

Piektdien notiks jauna sēde, kurā par paraksttiesīgo personu tiks pilnvarota pašvaldības izpilddirektore. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece Ilze Oša skaidroja pilnvarotas personas tiesības: “Gan ir iespēja parakstīt dokumentus, gan ir iespēja veikt darbības Valsts kasē, gan ir iespēja izmaksāt algas, par kurām bija minēts, ka tā ir problēma šobrīd, ja nav paraksttiesīgās personas. Tas, ko nevarēs izdarīt, – vērtēt un skatīt tādus attīstības jautājumus, kuros ir vajadzīga finanšu komitejas piekrišana vai finanšu komitejas saskaņojums. Tādi uz nākotni vērsti projekti, kas varētu būt attīstības un investīcijas projekti.”

Tikmēr Aldis Felts pirmo reizi publiski skaidrojis, kāpēc atkāpies no amata, minot virkni iemeslus, piemēram, Covid-19 radīto situāciju un reformu, kas novadam liekot strādāt tikai inerces pēc. Turklāt vadītāja krēslos cilvēki pārvēršoties, bet viņš uz slikto pusi mainīties vairs negribot.

“Ir pašvaldībā vairākas lietas, ar kurām es nespēju samierināties un tajā pašā laikā es tās nevaru mainīt. Kaut kādā brīdī, es nezinu,

jau vairākus mēnešus bija sajūta un kauns nākt uz darbu, par kuru es saņemu atalgojumu, bet darbs nav tā cienīgs.

Tā kā man trūka vienkārši motivācijas nākt uz darbu,” atzina Felts.

Līdz 28. martam Dundagas novada domei tomēr ir jāvienojas par jaunu mēru. Ja tas netiks izdarīts, atlaista var tikt visa dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti