Dienas ziņas

Pēta darba tirgus tendences un izglītības kvalitāti Vidzemē

Dienas ziņas

16. novembris – Starptautiskā iecietības diena

Pie Brīvības pieminekļa nesaskaņots protests pret bēgļiem

Pie Brīvības pieminekļa rīko nesaskaņotu protestu pret bēgļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Reaģējot uz teroraktiem Parīzē, pašreiz pie Brīvības pieminekļa norisinājās protesta akcija pret imigrantiem. To organizēja kāda privātpersona – Pēteris Luns. 

Aicinājumu pulcēties pie Brīvības pieminekļa Pēteris Luns publicējis savā “Facebook” lapā sestdien agri no rīta. Viņš norādījis, ka šī ir miermīlīga protesta akcija, kuras dalībnieki tiek aicināti aizdegt svecītes par Parīzes teroraktos bojāgājušajiem un kopīgi parādīt, “ka mēs šeit nevēlamies redzēt teroristus un pārējos, kas neciena mūsu valsti un vidi, kurā dzīvojam”.

Ar šo aicinājumu vietnē “Facebook” bija dalījušies aptuveni 260 cilvēki. Svētdienas vakarā pie Brīvības pieminekļa sanākuši vairāki desmiti protestētāju. Pasākums gan nav saskaņots Rīgas domē, tāpēc policijai ir tiesības cilvēkus izklīdināt, bet policija vēroja notiekošo un neiejaucās.   

Sanākušie pārrunājuši notikušo saistībā ar Parīzes teroraktiem, pauduši savu neizpratni par Latvijas migrācijas politiku, augstajiem pabalstiem bēgļiem. Protestētāju rindās galvenokārt bija  jaunieši. Daži no atnākušajiem paņēmuši Latvijas karogus. Akcijas dalībniekiem plakātu nebija. Pasākums norisinājās mierīgi.  

Noslēdzoties pasākumam, izskanēja sauklis, aicinot slēgt Latvijas robežu. Pēc tam apmēram puse akcijas dalībnieku devās uz Francijas vēstniecību, lai pie tās noliktu svecīti, godinot Parīzes teroraktu upurus.  

Amatpersonas un eksperti atkārtoti aicinājuši nekurināt naidu un nelikt vienādības zīmi starp bēgļiem un teroristiem.

Jau vēstīts, ka piektdienas vakarā Parīzi satricināja teroraktu vilnissešos atsevišķos uzbrukumos stadionam, klubam “Bataclan” un bāriem un restorāniem nogalināti 129 cilvēki, tai skaitā arī daudzu citu valstu pilsoņi. Ievainoti 350 cilvēki, no viņiem aptuveni 42 vēl svētdienas vakarā bija kritiskā stāvoklī. Latvijas valstspiederīgie teroraktos nav cietuši.

Izmeklētāji noskaidroja, ka uzbrukumus īstenoja trīs savstarpēji saistīti un koordinēti grupējumi, tie gatavoti ārvalstīs ar atbalstu no personām Francijā un Beļģijā. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies grupējums “Islāma valsts”.

Līdz šim izskanējis, ka septiņi teroristi uzspridzinājušies vai nogalināti, bet viens, iespējams, izdzīvojis un ir izsludināts starptautiskajā meklēšanā. Pie diviem teroristiem atrastas Sīrijas pases, un viens šādas pases turētājs ES ieradies ar bēgļu plūsmu caur Grieķiju, arī otrs reģistrēts Grieķijā. Vēl divi uzbrucēji ir brāļi, Francijas pilsoņi, kuri pastāvīgi dzīvojuši Beļģijā.  Izskanēja arī ziņas, ka pie diviem pašnāvniekiem atrastas viltotas Turcijas pases.

Saistībā ar uzbrukumiem plaši reidi notika Briselē, kur aizturēti septiņi cilvēki.

Daudzu pasaules valstu līderi pauduši  nosodījumu teroraktiem Parīzē, un pauda apņēmību stiprināt cīņu ar "Islāma valsti".

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti