Pēc bērnu saslimšanas ar salmonelozi ēdinātājam «Kindercatering» sods – 900 eiro

Par SIA “Kindercatering” konstatētajiem higiēnas prasību pārkāpumiem Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzņēmumam piemērojis 900 eiro sodu, informēja PVD.

Par pārkāpumiem, kā rezultātā ar salmonelozi saslima 13 Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu 89 bērni, piemērots augstākais iespējamais naudas sodu, kādu par šāda veida pārkāpumiem ļauj piemērot Administratīvo pārkāpumu kodekss – 700 eiro.

Papildus tam 200 eiro naudas sods piemērots arī par higiēnas prasību pārkāpumiem, kas konstatēti SIA “Kindercatering” telpās, uz kurām uzņēmums bija spiests pārcelt darbību pēc tam, kad PVD antisanitāro apstākļu dēļ apturēja uzņēmuma darbību iepriekšējās telpās.

Tāpat uzņēmumam būs jāsedz visi izdevumi, kas saistīti ar PVD ārpuskārtas pārbaudēm, kā arī jāsedz laboratorisko izmeklējumu izmaksas.

Iepriekš Slimības profilakses un kontroles centrs informēja par vairākiem ar salmonelozi saslimušiem bērniem privātajās izglītības iestādēs, kur ēdināšanu nodrošina SIA “Kindercatering”. Pēc tam PVD veica pārbaudi uzņēmumā, kur konstatēja rupjus higiēnas prasību pārkāpumus, kā arī produktus ar beigušos derīguma termiņu.

Nepietiekamu tīrīšanu un dezinfekciju uzņēmuma telpās apstiprināja arī laboratorisko izmeklējumu rezultāti, kas uzrādīja augstu piesārņojuma līmeni uz virtuves iekārtu un ūdens krānu virsmām, kā arī izmeklētajos pārtikas produktos identificētās baktērijas liecina par produkta zemu kvalitāti.

Antisanitārie apstākļi SIA “Kindercatering” virtuvē radīja labvēlīgus apstākļus salmonelozes uzliesmojumam, pārbaudēs secināja PVD.

Savukārt Slimību profilakses un kontroles centrs, noslēdzot epidemioloģisko izmeklēšanu, savā gala slēdzienā norāda, ka bērnu saslimšanā vainojama piesārņotas pārtikas lietošana uzturā. Visiem bērnudārziem, kuros konstatēti saslimšanas gadījumi, pārtiku piegādājis SIA “Kindercatering”. 

Lai gan “Kindercatering” atzīst - PVD uzņēmumā bija konstatējis higiēnas pārkāpumus, taču tas, kāpēc bērni saslima, neesot pilnībā skaidrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti