Par laimesta slēpšanu valsts amatpersonai – 7 mēnešu cietumsods

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa piemērojusi reālu brīvības atņemšanu uz septiņiem mēnešiem kādai valsts amatpersonai, kura apsūdzēta par nepatiesu ienākumu norādīšanu deklarācijā. Persona nebija norādījusi azartspēļu un izložu laimestu, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā, liecina prokuratūras informācija. 

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais, būdams valsts amatpersona, aizpildot, parakstot un iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kārtējo valsts amatpersonas deklarāciju, norādīja nepatiesas ziņas par 2018. gadā gūtajiem ienākumiem. Apzinoties, ka gūtie ienākumi no azartspēļu un izložu laimestiem ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN),

apsūdzētais 2018. gada ienākumu deklarācijā nenorādīja šos ienākumus 154 441 eiro apmērā un nenomaksāja par tiem IIN, nodarot valstij zaudējumus 44 178 eiro apmērā.

Nodokļu un muitas lietu prokuratūras prokurors apsūdzēto valsts amatpersonu pie kriminālatbildības saucis pēc Krimināllikuma pantiem par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā un par izvairīšanos no nodokļiem.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa apsūdzēto atzina par vainīgu minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā un sodīja ar brīvības atņemšanu uz septiņiem mēnešiem, piespiedu darbu uz 200 stundām, atņemot tiesības veikt visu veidu komercdarbību uz diviem gadiem.

Spriedumu desmit dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības dienas var pārsūdzēt apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti