Palicis viens kandidāts Liepājas Universitātes rektora amatam

Savu piekrišanu kļūt par Liepājas Universitātes rektora amata kandidātu devis filoloģijas zinātņu doktors, Kurzemes Humanitārā institūta direktors Edgars Lāms.

Otra šim amatam izvirzītā kandidāte Diāna Laiveniece no kandidēšanas atteikusies, līdz ar to Lāms rektora vēlēšanās būs vienīgais kandidāts, aģentūru LETA informēja Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Šodien bija pēdējā diena, kad Liepājas Universitātē izvirzītajiem rektora kandidātiem bija jāsniedz atbilde par savu kandidēšanu.

"Uzskatu, ka ikvienai sevi cienošai Latvijas augstskolai, jo īpaši universitātei, jāspēj no sava vidus izvirzīt savas iestādes vadītāju. Daļa Liepājas Universitātes kolēģu, izvirzot mani par rektora amata kandidātu, tādējādi ir pauduši atbalstu un izteikuši uzticēšanos. Es gribētu mēģināt šo uzticēšanos attaisnot. Ticu Liepājas Universitātes nākotnei," savu piekrišanu kandidēt skaidroja Lāms.

Pedagoģijas zinātņu doktore Laiveniece savu atteikšanos kandidēt skaidroja ar profesionāliem apsvērumiem: "Esmu tikko ievēlēta par profesori, un man vispirms ir saistības pret šo amatu. Tuvākā gada laikā esmu iesaistīta vismaz desmit projektos, un līdzās tiem nevaru uzņemties rektora pienākumus. Taču es augstu novērtēju kolēģu uzticēšanos, izvirzot mani šim amatam."

Rektora vēlēšanas notiks 8.jūnijā, bet 29.maijā rektora amata kandidātu Rīgā uzklausīs Liepājas Universitātes Padomnieku konvents. Iespēja tikties, uzklausīt un uzdot interesējošus jautājumus Liepājas Universitātes rektora amata kandidātam ir visām universitātes struktūrvienībām.

Liepājas Universitātes iepriekšējais rektors Jānis Rimšāns aizgāja mūžībā šī gada 11.janvārī. Pašlaik rektora pienākumus pilda zinātnes prorektore Ieva Ozola.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti