Panorāma

Pie Dailes teātra stūres – J. Žagars un V. Kairišs

Panorāma

Spriež, kā glābt Latvijas pilsoni no izdošanas Dienvidāfrikai

KPV LV nākotne neskaidra

Nav skaidrības par «KPV LV» nākotni; Zakatistovs varētu pretendēt uz vadību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nopietnas izšķiršanās priekšā ir koalīcijā esošā partija “KPV LV”, kurai drīzumā kongresā jāizlemj, vai un kura vadībā tā turpina darbu. Partijas līderi Artusu Kaimiņu biedri izslēguši no Saeimas frakcijas. Viņš pats uzskata, ka partijai jāpieņem lēmums par pašlikvidēšanos un jāatdod atpakaļ valstij dāsnais finansējums.

“KPV LV” vadībā darbojas cilvēki savu privātu interešu vārdā, tādēļ mans uzdevums ir brīdināt partijas biedrus atvērt acis un saprast, vai viņi ir lēmumu pieņēmēji, - tā saka pagaidām vēl partijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, kurš šonedēļ nāca klajā ar aicinājumu - 8. februārī gaidāmajā partijas kongresā pieņemt lēmumu par partijas likvidēšanu.

“Tā vairs nav tā partija, kuru mēs  dibinājām, klāt vēl ir nākusi nauda, ļoti liela nauda - valsts finansējums no nodokļu maksātāju naudas. Tāpēc es domāju ir tā cīņa, kurš to partiju vadīs,” sprieda Kaimiņš.

“KPV LV” Saeimas frakcijas deputāti Ēriks Pucens un Ramona Petraviča  ne tikai neatbalsta Kaimiņa priekšlikumu, bet arī  neslēpj, ka  partijas nākotni redz bez agrākā sabiedrotā.

Pucens aicina Kaimiņu pašu nolikt deputāta mandātu, nevis runāt par partijas likvidēšanu, kas būtu “tāds gājiens – “ja ne man, tad ne viņiem”, lai Kaimiņš sāk ar sevi”.

Petraviča sacīja, ka “KPV LV” partija nav vienpersoniski Artusa Kaimiņa partija.

Vēl pirms “KPV LV” dibināšanas tās frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs bija Kaimiņa deputāta palīgs, pirms dažām nedēļām viņš balsoja par kolēģa izslēgšanu no Saeimas frakcijas.  Zakatistovs norāda, ka Kaimiņš, viņaprāt, esot pārāk neprognozējams, un priekšlikumu par partijas likvidēšanu neatbalsta.

Zakatistovs atzīst, ka varētu arī pats kandidēt uz “KPV LV” valdes priekšsēdētāja amatu.

Partijas biedriem kongresā būs jāizlemj, vai atbalstīt partijas dibinātāju un likvidēt partiju, vai arī izmantot viņa piesaistītās balsis,  kas tagad pārvērstas politiskās partijas finansējumā.

KONTEKSTS:

Pērn aptuveni pusgadu pēc 13. Saeimas vēlēšanām “KPV LV” frakcija, kurā sākotnēji bija 16 deputāti, zaudējusi jau četrus mandātus. Domstarpību dēļ "KPV LV" valde nolēma izslēgt no savām rindām premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu, viņu izslēdza arī no frakcijas. Tāpat "KPV LV" frakciju pameta viena no "opozicionārēm" Linda Liepiņa, bet dienu vēlāk par izstāšanos paziņoja Karina Sprūde.  No frakcijas izstājās arī deputāts Didzis Šmits.

Savukārt šogad janvārī “KPV LV” Saeimas frakcija nolēma no tās sastāva izslēgt partijas dibinātāju Artusu Kaimiņu, kā arī Aldi Blumbergu. Frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs uzskata, ka Kaimiņam jāaiziet no partijas.

Tāpat Zakatistovs paziņojis, ka  “KPV LV” varētu mainīt zīmolu, ko varētu piedāvāt politiskā spēka kongresā 8. februārī un par ko lems biedri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti