Panorāma

Nelegālo cigarešu tirgotājus liks cietumā

Panorāma

Mūsu karavīru misija Irākā nav izbeigta

Vēlas, lai A. Kaimiņš pamet arī partiju

Zakatistovs: Kaimiņam jāaiziet no partijas «KPV LV»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

“Es biju pirmais šai partijā un pēdējais aiziešu”, tā pirms gada, samilstot konfliktam ar partijas biedriem, teica “KPV LV” priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš. Ceturtdien, 9.janvārī, aprit tieši četri  gadi, kopš viņš nāca klajā ar iniciatīvu par partijas dibināšanu, taču tagad saņēmis savu agrāko sabiedroto uzteikumu – Kaimiņš  izslēgts no Saeimas frakcijas, un frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs uzskata, ka Kaimiņam jāaiziet arī no partijas.

 ĪSUMĀ:

  • Aprit četri gadi, kopš Kaimiņš paziņoja par partijas dibināšanu.
  • Šonedēļ viņš un deputāts Blumbergs izslēgts no Saeimas frakcijas.
  • Kaimiņš izslēgšanu saista ar balsojumu par Rīgas domes atlaišanu.
  • Kaimiņš sola izlemt, vai palikt partijā, kuras priekšsēdētājs viņš joprojām ir.
  • “KPV LV” frakcijas vadītājs Zakatistovs: Kaimiņam ir jāaiziet arī no partijas.
  • Kaimiņa izslēgšanu neatbalstīja vairāki deputāti.
  • 16 ievēlēto deputātu vietā “KPV LV” turpmāk būs 10, partijas galu noliedz.
  • Nākammēnes gaidāms partijas kongress, kurā pārvēlēs vadību.
  • “KPV LV” pārliecināta: tās vieta valdībā ir stabila, Kaimiņa izslēgšana to neapdraud.
  • Savukārt Kaimiņš un Blumbergs arī turpmāk sola atbalstīt valdību.

Artuss Kaimiņš un Aldis Blumbergs līdz trešdienai vēl bija “KPV LV” frakcijas deputāti, lai arī jau labu laiku abi plenārsēžu zālē sēdēja atsevišķi no pārējās frakcijas.

“Savam elektorātam es varu droši skatīties acīs. Es nekad nebalsošu ar ZZS un “Saskaņu”,” tā savu izslēgšanu no Saeimas frakcijas skaidroja nu jau bijušais tās deputāts un partijas dibinātājs Artuss Kaimiņš. 

Viņš uzskata, ka tieši lēmums balsot par Rīgas domes atlaišanas likumprojektu pretēji frakcijas viedoklim licis kolēģiem izšķirties par viņa un arī deputāta Blumberga izslēgšanu. To, vai palikt partijā, kuras priekšsēdētājs viņš joprojām ir, Kaimiņš sola  izlemt, lai arī vēl pirms gada bija par to stingri pārliecināts.

“Es pieņemšu lēmumu, vai man tas ir interesanti, vai es to gribu, vai man tas ir vajadzīgs būt ar cilvēkiem, kuri aiz muguras tā izturas,” sacīja Kaimiņš.

“KPV LV” frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs uzskata, ka Kaimiņam ir jāaiziet arī no partijas, jo viņš neesot komandas spēlētājs.

Frakcija nevarot uzņemties atbildību par viņa darbību.

“Tādiem cilvēkiem kā Artuss patīk gozēties to cilvēku priekšā, kuri strādā, un šajā gadījumā tas bija traucējoši. Kaimiņš vienmēr ir nācis un gājis, kur viņš grib un tad, kad viņam tas ir svarīgi,” pauda Zakatistovs.

Lēmums par Blumberga izslēgšanu bijis vienbalsīgs, bet nostāšanos pret Kaimiņu neatbalstīja vairāki deputāti, tai skaitā Ivars Puga.

“Es Kaimiņu pazīstu jau sen un, zinot aktiera dabu, mēs par maz runājam,” pauda Puga.

To, ka Kaimiņa partijai būtu pienācis gals, noliedz frakcijā palikušie. 16 ievēlēto deputātu vietā, ''KPV LV'' turpmāk būs 10 deputāti.

“KPV LV” Saeimas frakcijas deputāte Ramona Petraviča uzsvēra, ka “KPV LV” nekad nav bijusi Kaimiņa partija un nekas nav mainījies.

Lielāku skaidrību par partijas nākotni var nest arī nākammēnes gaidāmais  kongress, kurā būs jāpārvēl partijas vadība.

Tikmēr pati “KPV LV”, kura nereti balso pretēji koalīcijas viedoklim,  ir pārliecināta, ka tās vieta valdībā ir stabila un to  neapdraud arī redzamākā partijas biedra izslēgšana. Savukārt Kaimiņš un Blumbergs arī turpmāk sola atbalstīt valdību.  

KONTEKSTS:

Artuss Kaimiņš ir partijas "KPV LV" dibinātājs. Viņš bijis arī "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedrs, taču pērn divreiz atcelts no šī amata.

Pērn aptuveni pusgadu pēc 13. Saeimas vēlēšanām “KPV LV” frakcija, kurā sākotnēji bija 16 deputāti, zaudējusi jau četrus mandātus. Domstarpību dēļ "KPV LV" valde nolēma izslēgt no savām rindām premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu, viņu izslēdza arī no frakcijas. Tāpat "KPV LV" frakciju pameta viena no "opozicionārēm" Linda Liepiņa, bet dienu vēlāk par izstāšanos paziņoja Karina Sprūde.  No frakcijas izstājās arī deputāts Didzis Šmits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti