Ministrs Pūce: «Rīgas satiksmei», visticamāk, ir nopietnas finanšu grūtības

Vides aizsardzības reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) eksperti pašlaik iepazīstas ar auditoru ziņojumu par pašvaldības transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” darbību un vērtē situāciju, un, visticamāk, “Rīgas satiksmei” ir nopietnas finanšu grūtības, intervijā Latvijas Radio sacīja ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”).

Viņš atzina, ka informācija, kas izskanēja par uzņēmumu pēdējo divu nedēļu laikā, ir ļoti satraucoša, un tā liecina, visticamāk, par nopietnām finanšu grūtībām, uzņēmumam nepieciešami papildu līdzekļi, un tas ne par ko labu neliecina.

Pašlaik ministrijas eksperti “Rīgas satiksmē” lasa apjomīgu auditoru ziņojumu un sniegs savu juridisko vērtējumu, bet ir redzams, ka pašvaldība nav ievērojusi likumu uzņēmuma pārvaldībai.  

Ministrija sagaidīs visus paskaidrojumus no pašvaldības, kuri obligāti jāpieprasa, ja ir konstatēti pārkāpumi, un pārbaude varētu noslēgties pēc trīs nedēļām, kad VARAM arī varētu izlemt par tālāko rīcību, stāstīja Pūce.

Viņš uzsvēra, ka ministrijas galvenais uzdevums ir panākt, lai pašvaldība ievērotu likumu, nevis kādu sodīt, un viņš neplāno vērtēt situāciju politiski, bet gan tikai no likuma viedokļa.

Ministrs skaidroja, ka gadījumā, ja pašvaldības pieļautie pārkāpumi ir būtiski un rada smagas sekas, ministrs var atstādināt domes priekšsēdētāju no amata, un tas ir administratīvais lēmums, ko var pārsūdzēt tiesā.

Savukārt domi var atlaist, ja tā pieļāvusi pārkāpumus atkārtoti. Pūce gan norādīja, ka ekspertu un juristu vērtējumā, lai norādītu uz atkārtotiem pārkāpumiem, ministrijai tie būtu iepriekš jākonstatē, būtu jāvēršas pie domes ar prasību pārkāpumus novērst. Taču līdz šim ministrija to nav darījusi un lēmumi par Rīgas domes pārkāpumiem nav bijuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti