Ministrs Pūce apturējis Ķekavas novada teritorijas plānojumu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attstībai/Par!”) apturējis Ķekavas novada teritorijas plānojumu, jo ministrija tajā konstatējusi vairākas neatbilstības normatīvo aktu prasībām, kas var radīt dažādas interpretācijas to piemērošanā, informēja ministrija.

Teritorijas attīstības plānošanas likuma noteiktajā apstrīdēšanas termiņā ministrija ir saņēmusi 13 privātpersonu iesniegumus, kuros izteikti iebildumi par pašvaldības nozīmes ceļa statusa noteikšanu privātā īpašumā esošajās teritorijās, par publiska pieejas punkta publisko ūdeņu teritorijai noteikšanu privātā īpašumā, par smagās rūpniecības teritorijas noteikšanu blakus dzīvojamās apbūves teritorijai, ignorējot piesārņojumu avotu radīto seku mazinošos pasākumus, tādējādi apdraudot iedzīvotāju tiesības dzīvot labvēlīgā vidē.

Ministrija konstatēja vairākas neatbilstības normatīvajiem aktiem, piemēram Aizsargjoslu likumam  un Zemes pārvaldības likumam, un nepamatotus ierobežojumus personu īpašumtiesību izmantošanai.

Tāpat sniegts formāls pamatojums publiskās apspriešanas laikā saņemtajiem viedokļiem, neizvērtējot katru konkrēto gadījumu.

Ministra rīkojumā uzsvērts, ka Ķekavas novada apbūves noteikumos nevienai no funkcionālajām zonām nav norādīts, kuram teritorijas izmantošanas veidam tiek noteikti norādītie apbūves parametri.

Piemēram, funkcionālajā zonā jauktas centra apbūves teritorijai ir paredzēti 14 ļoti atšķirīgi galvenie teritorijas izmantošanas veidi, tostarp, savrupmāju, biroju ēku un sporta ēku apbūve, kam nevar piemērot vienus un tos pašus apbūves nosacījumus.

Līdz ar to pašvaldībā, pieprasot informāciju, saņemtu izziņu par konkrēto teritoriju, kuras ticamība būs apšaubāma un nepilnvērtīga.

Ministrs rīkojumā norāda arī, ka ar teritorijas plānojumu tiek uzlikts nepamatots finansiāls un birokrātisks slogs gan iedzīvotājiem, gan pašvaldībai, kavējot attīstību un nevajadzīgi tērējot resursus, neraugoties uz to, ka jau 2018. gadā ir stājušās spēkā izmaiņas normatīvajā regulējumā, kas būtiski samazinājis tos gadījumus, kad izstrādājami detālplānojumi.

Ķekavas novada teritorijas plānojums, kuru ar saistošajiem noteikumiem  Ķekavas novada dome apstiprināja 2020. gada 2. aprīlī, līdz ar ministra rīkojumu ir apturēts no šī gada 9. jūlija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti