Panorāma

Policisti no nelegāliem tīkliem atbrīvo milzu lomu

Panorāma

Streļčenoka darbam diametrāli pretēji vērtējumi

Ātruma rekords uz Tīnūžu – Kokneses ceļa

«Melnās statistikas» mazināšanai uz Tīnūžu-Kokneses ceļa ar vienu radaru nepietiek

Jauno fotoradaru fiksētais ātruma rekords – 167 kilometri stundā – sasniegts uz tikai pusotru gadu vecā Tīnūžu – Kokneses ceļa. Tas jau vairākkārt izcēlies arī ar traģiskām avārijām. Policija pieļauj, ka kvalitatīvais ceļa segums mudina pārsniegt ātrumu un ar fotoradaru vienā ceļa posmā varētu nepietikt, lai autovadītājus disciplinētu.

Šī gada 11.janvārī uz jaunā Tīnūži-Koknese ceļa pie pagrieziena uz Ogri divu vieglo automašīnu sadursmē gāja bojā viens cilvēks un vēl divi cieta. Pēc nedēļas šī paša ceļa cita posmā – atkal viens bojāgājušais. Savukārt vēl tikai pirms pāris dienām uz šī paša ceļa apgāzies baļķvedējs, un īsajā laikā kopš tā atvēršanas netrūkst arī daudzu citu avāriju.

Melnajai statistikai uz Tīnūžu – Kokneses ceļa nu jāpieskaita arī jauno fotoradaru fiksētais ātruma rekords – 167 kilometri stundā. Ja šādā ātrumā traucošos auto apstādinātu policija, vadītājs varētu zaudēt ne tikai 400 eiro, bet arī tiesības. Par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem pienākas minimālais, šajā gadījumā ap 200 eiro sods, un soda punkti netiek piemēroti.

Policija pieļauj, ka uz tik iespaidīgiem pārkāpumiem autovadītājus mudina vien pirms pusotra gada uzlietais asfalts. „Tas ceļš ir jauns, tas ir ideāls braukšanas ziņā, acīmredzot vadītājiem ir patīkami braukt pa tādu labu ceļu. Jādomā acīmredzot, šis te viens fotoradars būs par maz. Vai nu jādomā par policijas spēkiem, kas jānorīko šajā ceļa posmā, ņemot vērā negatīvo statistiku, protams, būtu vietā runāt par netrafarēto transportu,” saka Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Jau ziņots, ka kopumā Latvijā šobrīd uzstādīti deviņi no iepirktajiem 16 fotoradariem. Pirmā mēneša laikā izsūtīti vairāk nekā tūkstoš paziņojumu par to fiksētajiem pārkāpumiem. Soda nauda par tiem noteikta 40 tūkstošu apmērā, no kuras šobrīd nomaksāti pieci tūkstoši.

Ceļu satiksmes un drošības direkcijā norāda, ka sodu nomaksa un arī pārsūdzības vestos ātrāk, ja vairāk autovadītāju pieteiktos CSDD e-pakalpojumiem un paziņojumus par pārkāpumiem vairs nevajadzētu sūtīt pa pastu.

Direkcijas pirms radaru uzstādīšanas veiktais monitorings parāda – vismaz pirmajā mēnesī tie likuši autovadītājiem braukt uzmanīgāk.

„Pagājušajā vasarā mēs pamērījām un izrādījās, ka auto plūsma, piemēram, pagriezienā uz Brankām virs 10km/h pārsnieguma brauca 65,5%, šobrīd, kad ir uzstādītas iekārtas, virs pārsnieguma 10km/h brauc 5%.”

Pagaidām stacionārie fotoradari uzstādīti tikai ārpus Rīgas, bet paredzams, ka jau piektdien darbu uzsāks arī galvaspilsētā pirmais fotoradars. Visus atlikušos septiņus fotoradarus plānots uzstādīt līdz marta beigām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti