Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

S. Tihanovska uzrunā Eiropas Padomi

Dienas ziņas

LPS valde iebilst pret pašvaldību budžetu samazināšanu

Cīnīsies par Vijciema skolas ēkas saglabāšanu

Meklē risinājumus Vijciema skolas ēkas saglabāšanai

Valkas novada Vijciemā plānots likvidēt skolu, un lēmuma pieņemšanu, visdrīzāk, paātrinās arī skolas ēkas tehniskais stāvoklis. Neilgi pirms jaunā mācību gada Būvniecības valsts kontroles birojs bojājumu dēļ aizliedzis ekspluatēt lielāko daļu ēkas. Lai tā neaizietu pavisam bojā, iedzīvotājiem jāņem iniciatīva savās rokās un jārada idejas, kam nams varētu kalpot nākotnē.  

ĪSUMĀ:

 • Augustā skolas ēku daļēji aizliegts ekspluatēt sliktā tehniskā stāvokļa dēļ.
 • Skolā palikušas dažas telpas ēkas drošākajā daļā.
 • Šobrīd tajā mācās vien 25 skolēni no 1. līdz 6. klasei.
 • Par mācību klasi gan nācās iekārtot arī blakus sporta zāles vestibilu.
 • Skolas ēkai pamati sēžas jau ilgāku laiku, pašvaldībai nav naudas remontam.
 • Izglītības iestādei šī ēka, visticamāk, vairs nevarēs kalpot.
 • Iedzīvotājus aicināja izteikt savas domas, kā ēku apdzīvot nākotnē.
 • Uz pirmo tikšanos ieradušies vien daži; rīkos vēl vienu sanāksmi.
 • Valkas dome aicina: ja ir ideja, tai varētu piesaistīt finansējumu un ēku glābt.
 • Nākamgad Vijciemā skolas, visticamāk, vairs nebūs.
 • Pagasta pārvalde mēģinās pierunāt domi saglabāt vismaz pirmās četras klases.  

“Lūk, tas ir norobežojums uz pagrabu, lai neviens tur iekšā netiek. Pagrabstāvs ir slēgts. Tad mums ir slēgta vēl viena telpa, arī aizslēgta, uzraksts virsū, tur neviens iekšā netiek, un ir slēgts arī viss otrais stāvs, par ko arī liecina sēta priekšā,” stāstīja Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvalžu vadītājs Valdis Šaicāns.

Tāda ir situācija Vijciema sākumskolā, kur bērnu un skolotāju rīcībā palikušas pārējās dažas telpas ēkas drošākajā daļā. Ciešāk ir, bet gan jau sadzīvos, saka skolā. Šobrīd tajā mācās vien 25 skolēni no 1. līdz 6. klasei.

Par mācību klasi gan nācās iekārtot arī sporta zāles vestibilu.

“Viena skolotāja, kas ir sporta skolotāja, viņa māca mums arī angļu valodu, tad viņai būs šī ēka, kurā viņa gan sportos, gan mācīs angļu valodu,” stāstīja Vijciema sākumskolas direktore Aīda Ozola.

Galvenais iemesls, kāpēc lielāko daļu skolas ēku vairs nevar ekspluatēt – jau ilgāku laiku tās konstrukcijā radušās izmaiņas, sēžas pamati. Tas rada plaisas sienās un izvirzījumus pagraba grīdā.

Iedzīvotājiem pagasta pārvaldes vadītājs skaidroja, ka līdz šim veikti divi izpētes darbi un tajos nepārprotami norādīts, ka ēkas pamati ir jāstiprina.

Tas nav darīts laikus, jo pašvaldībai nav tādu līdzekļu, un nu jau jāsamierinās ar domu, ka izglītības iestādei šī ēka, visticamāk, vairs nevarēs kalpot.

“Ja mēs izejam ārā un mums līst lietus, tas no mūsu sajūtām nav atkarīgs, viņš tāpat turpinās līt. Tad ir jāpaņem lietussargs vai jāuzvelk jaka. Šeit ir tas pats, mēs nevaram šo procesu apturēt vairs,” salīdzināja Valdis Šaicāns.

Taču tāpēc nav arī jābūt pasīviem novērotājiem un iedzīvotāji aicināti izteikt savas domas, kā ēku apdzīvot nākotnē.

Uz pirmo tikšanos gan ieradušies vien daži vijciemieši, un tiks rīkota vēl viena sanāksme. Noskaidrot iedzīvotāju domas aicinājusi arī Valkas novada dome. Ja rodas kāda ideja, iespējams, tai var piesaistīt finansējumu un ēku glābt.

“Var iestāties tāds brīdis, kad būs par vēlu kaut ko darīt, tad gan tas būtu traģiski. Šobrīd tas vēl nav par vēlu, šobrīd viss vēl tādā kontrolējamā situācijā,” uzsvēra Šaicāns.

Lai arī pastāv liela varbūtība, ka ar nākamo gadu Vijciemā skolas vispār vairs nebūs, pagasta pārvaldes vadītājs vēl gan mēģinās uzrunāt novada domi, lai saglabātu vismaz pirmās četras klases.

Blakus kādreizējā internāta ēkā, kurā šobrīd izvietotas pirmsskolas grupiņas, ir vēl brīvas telpas, ko varētu pielāgot skoliņas vajadzībām. Netālu no skolas arī atjaunotais tautas nams. Tātad infrastruktūra ir, pagastā ienāk arī jaunas ģimenes, līdz ar to ir jārod risinājumi, kā neaizlaist postā, bet lietderīgi izmantot ēku pašā centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt