Panorāma

Bieži ziņo par vardarbību bērnudārzos

Panorāma

Panorāma

“Lux Express” autobusa šoferim piespriež nosacītu cietumsodu

«Lux Express» autobusa šoferim piespriež nosacītu cietumsodu saistībā ar avāriju Igaunijā 2016. gadā

Zemgales rajona tiesa piespriedusi nosacītu cietumsodu “Lux Express” autobusa šoferim, kurš 2016. gadā Igaunijā nobrauca no ceļa un avarēja. Kriminālprocesā par cietušajiem tika atzīti divi pasažieri. Pats šoferis vainu noliedz un uzskata, ka avārijas iemesls bijuši laikapstākļi. Spriedumu šoferis varēs pārsūdzēt.

Tatjana Antonova bija viena no pasažieriem “Lux Express” autobusā, kas ceļā uz Sanktpēterburgu 2016. gada 29. janvārī avarēja Igaunijā. Autobuss neilgi pēc pusnakts nobrauca no ceļa un apgāzās.

“Pamodos no tā, ka sievietes kliedz, un tad mēs sākām kaut kur lidot. Tad mēs apgāzāmies uz labajiem sāniem un sākām slīdēt pa lauku,” pastāstīja Antonova.

Zem autobusa tika saspiesta Antonovas roka. To, ka roku vispār izdevies glābt, viņa sauc par brīnumu, tomēr sekas ir smagas.

“Sāpes ir visu laiku pirmajā un otrajā pirkstā. Es nevaru sīko motoriku, piemēram, es nevaru rakstīt, es nevaru krāsoties, ieveidot matus. Maksimums es varu attaisīt pudeli ar korķi,” sacīja Antonova.

Igaunijas policija uzskatīja, ka vainīgs ir šoferis Edmunds Stūrmanis, un uzsāka kriminālprocesu. Šoferis neesot braucis atbilstoši laika apstākļiem. 

Pirmdien šoferi par vainīgu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanā, kā rezultātā cietušajam nodarīti miesas bojājumi, atzina Zemgales rajona tiesa Jelgavā. Stūrmanim piespriests nosacīts cietumsods uz gadu un trim mēnešiem. Viņš gan vainu neatzīst, jo, viņaprāt, avārija esot notikusi laika apstākļu dēļ, un autobuss, iespējams, no ceļa nopūsts.

“Dabas stihija tā bija. (..) Tie [laikapstākļi] bija nenormāli, grūti pateikt. Tas bija tāds moments viens. Cik gadus strādāju, bet pirmo reizi tādi laika apstākļi,” sacīja Stūrmanis.

Tikmēr cietusī Antonova spriedumu uzskata par pareizu un paudusi nožēlu, ka šoferis viņai nav atvainojies.

“Grūti pieņemt to, ka viņš neatzina sevi par vainīgu visu šo laiku, kamēr tiesa norisinājās. Manuprāt, tas ir diezgan dīvaini, jo tomēr noteikumos, un mēs visi esam autovadītāji, rakstīts, ka jāņem vērā laika apstākļi,” pauda sieviete.

Jelgavas rajona tiesas spriedumu šoferis varēs pārsūdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt