Lembergs saņēmis 740 000 eiro kompensāciju par tiesāšanos Anglijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Saskaņā ar Anglijas Apelācijas tiesas lēmumu „Antonio Gramsci Shipping Corporation” un 29 citas „Latvijas kuģniecības” (LK) meitas sabiedrības ir samaksājuši Aivaram Lembergam kompensāciju 615 000 angļu sterliņu mārciņu (aptuveni 740 000 eiro) kompensāciju, jo tiesa atzina – šo kompāniju prasība pret Lembergu par, viņuprāt, kuģniecībai nodarītajiem zaudējumiem nav Anglijas tiesas kompetencē. 

Pēdējais maksājums 345 345 000 angļu sterliņu mārciņu (apmēram 415 000 eiro) veikts kā tiesas nospriestā kompensācija par tiesāšanās izdevumiem, informēja Lemberga advokāte Vineta Čukste.

Pērn 19.jūnijā Anglijas Apelācijas tiesa atkārtoti atzina, ka Anglijas tiesai nav jurisdikcijas pār Lembergu prasībā, kuru 2011.gada pavasarī cēla kuģniecības  meitas sabiedrības par it kā prettiesisko frakta līgumu slēgšanu. Anglijas Apelācijas tiesa tāpat nolēma atcelt Lemberga aktīvu iesaldēšanas rīkojumu, kas tika pieņemts 2011.gada pavasarī, un uzlika prasītājiem pienākumu atlīdzināt  Lemberga tiesāšanās izdevumus.

Čukste paziņojumā medijiem uzsver, ka Lembergs nekad nav bijis Latvijas Kuģniecības prezidents, viceprezidents, valdes vai padomes loceklis vai kāds cits darbinieks, „līdz ar to viņš nekādi nevarēja nodarboties ar kuģu fraktēšanu vai jebkā citādi vadīt Latvijas Kuģniecības saimniecisko darbību”.

Jau ziņots, ka Anglijas un Velsas Apelācijas tiesa ir pieņēmusi lēmumu, ar kuru noraidīta „Antonio Gramsci Shipping Corporation” un 29 citu Latvijas kuģošanas kompānijas meitasuzņēmumu iesniegtā apelācijas sūdzība, atkārtoti apstiprinot, ka pret Lembergu sāktā tiesvedība izbeidzama Anglijas tiesas jurisdikcijas neesamības dēļ.

2012.gada 12.jūlijā Anglijas un Velsas Augstās tiesas Karalienes sēdekļa Komerctiesa apmierināja Lemberga pieteikumu par jurisdikcijas apstrīdēšanu. Savukārt LK meitasuzņēmumi iesniedza apelācijas sūdzību Anglijas Apelācijas tiesā.

Latvijas Kuģniecības meitasuzņēmumu prasību, kuras Londonas tiesā iesniegtas arī pret Lembergu, kopējā summa bija aptuveni 135 miljonu ASV dolāru apmērā. Šādas summas, pēc prasītāju uzskata, bija nepamatoti izņemtas no Kuģniecības, izmantojot zem tirgus likmēm noslēgtus kuģu fraktēšanas līgumus starp kuģniecības koncernā ietilpstošajām kompānijām un starpnieku kompānijām, kuras tālāk kuģus jau par tirgus likmēm nodevušas fraktā trešajām personām.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti