Laulību ceremonijas atceļ, pārceļ vai reģistrē tikai ar lieciniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ārkārtējās situācijas radīto ierobežojumu dēļ cilvēku ieradumi un plāni mainās arī saistībā  ar laulību ceremonijām – tā apliecina aptaujātie dzimtsarakstu nodaļas darbinieki Latgalē. Jaunie pāri laulības pārceļ vai svin mazākā lokā.

Laulību ceremonijas atceļ, pārceļ vai reģistrē vien ar lieciniekiem
00:00 / 04:27
Lejuplādēt

Aprīlī pieteikto laulību skaits Daugavpils dzimtsarakstu nodaļā ir 29, tomēr dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Vija Gornika norāda, ka to, cik laulību patiešām tiks reģistrētas, pagaidām nevar zināt. Šā brīža situācija ir likusi mainīt jauno pāru plānus.

„Daži pāri ir atcēluši un pārcēluši laulību ceremonijas, galvenais iemesls tas, ka ir ārzemju pilsoņi, robežas ir slēgtas un nevar tikt uz laulības reģistrāciju. Cietumā atteica, jo nevaram izbraukt reģistrēt laulības. Mēs reģistrējam tādas laulības, kur nāk divatā ar lieciniekiem,” stāsta Daugavpils dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Vija Gornika.

Viņa gan norāda, ka arī parasti gada sākums nav populārs laiks, kad pāri izvēlas rīkot kāzas. Tāpat pirms Lieldienām gavēņa laikā cilvēki krietni mazāk plāno svinīgus pasākumus.

Ārkārtējā situācija ir ietekmējusi arī laulību reģistrēšanu Rēzeknē. Pāri pārceļ laulību reģistrēšanu vai arī atceļ, tomēr tādu pagaidām Rēzeknē nav daudz.

„Pagaidām ir bijuši trīs atteikumi uz aprīli, jo cilvēki atrodas ārzemēs un vienkārši nevar nokļūt uz Latviju,” stāsta Rēzeknes pilsētas dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Inese Upeniece.

Viņa stāsta, ka šo piektdien arī bija paredzētas kāzas, tomēr tika saņemts telefona zvans, ka pāris lēmumu ir mainījis un svinīgo pasākumu pārceļ uz vēlāku laiku.

„Iesniegums ir derīgs sešus mēnešus, tiem, kas iesniedza februārī iesniegumu, tas ir derīgs līdz augustam. Viņi cer, ka situācija uzlabosies un varēs laulību noslēgt vasaras mēnešos,” skaidro Inese Upeniece.

Šobrīd laulību reģistrēšanas plānus maina tie, kuriem svinīgais pasākums bija paredzētas martā un aprīlī. Pārējie gaida un cer, ka situācija atrisināsies un kāzas varēs notikt pēc iecerētā plāna.

Liela satraukuma jauno pāru vidū nesot.

„Pagaidām viss ir mierīgi, tie, kas iesnieguši iesniegumus uz maiju, jūniju, jūliju un augustu, pagaidām neinteresējas, vairāk uztraucas tie, kam aprīļa otrajā pusē ir paredzēta reģistrācija, tie jau sāk interesēties, bet es neteiktu, ka ir ļoti daudz zvanu – divi, trīs zvani,” saka Upeniece.

Līdzīga situācija ir arī Balvos, atzīst Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Svetlana Romanovska:

„Pāris, kam bija paredzētas krietnas kāzas, nolēma, ka nāks reģistrēt laulību tikai četratā. Vairāk mums pieteikumu nav uz šo laiku, bet zvana daudz un interesējas, un mēs norunājam, ja nav nekādu steidzamu apstākļu, varētu nākt vēlāk. Tuvākās kāzas, kas paredzētas, ir 1. maijā.”

Jaunie pāri izturas ar sapratni par to, ka Covid-19 vīruss ir mainījis laulību reģistrēšanas plānus, vien cerot, ka situācija drīzumā kļūst labāka un vasarā viņi varēs organizēt iecerēto laulību ceremoniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti