Latvijas lielās pilsētas ir gatavas uzņemt līdz 6000 Ukrainas bēgļu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas valstspilsētas ir gatavas uzņemt līdz sešiem tūkstošiem Ukrainas bēgļu, tā liecina Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) veiktā pilsētu aptauja.

Gultasvietas valstspilsētas iekārtojušas pašvaldību pārziņā esošajos sporta un atpūtas kompleksos, izglītības iestāžu kopmītnēs, veselības un sociālās aprūpes centros, pašvaldību sociālajos dzīvokļos. Tāpat ir apzinātas arī pašvaldību teritorijā esošo viesnīcu un viesu namu iespējas uzņemt Ukrainas bēgļus, kā arī apzinātas individuālās mājsaimniecības, kas ir gatavas sniegt atbalstu.

Papildus gultasvietām pilsētas ir gatavas sniegt arī cita veida atbalstu, piemēram, krīzes istabas sievietēm ar bērniem, tulku pakalpojumu, ēdinātāja pakalpojumu.

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvis Viktors Valainis
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvis Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība) norādīja, ka tiek gaidīts, lai Saeima pieņem speciālo likumu, kas juridiski sakārtos palīdzības nodrošināšanu.

Tikmēr pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme” gatavs piedāvāt darbu patvēruma meklētājiem no Ukrainas – transportlīdzekļu tīrītāja, transportlīdzekļa vadītāja, autostāvvietu kontrolieru, u.c. vakancēs, kur ir izteikts darbinieku trūkums. Darbu varētu piedāvāt 20 vakantajās vietās. “Rīgas satiksme” varēs nodrošināt šiem cilvēkiem ne tikai darbu, bet arī īslaicīgu apmešanās vietu dienesta viesnīcā.

Tiesa, nepieciešamas izmaiņas normatīvajos aktos, lai Ukrainas valstspiederīgie varētu strādāt uzņēmumā.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Iekšlietu ministrijas plāns paredz, ka Latvija gatava uzņemt 10 000 iespējamo Ukrainas bēgļu. Vēstīts, ka iespējamo Ukrainas bēgļu uzņemšanai Latvijā varētu būt vajadzīgi 34,7 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti