Ārpus Rīgas

Liepājas 6.vidusskolā atklāta Baltijā lielākā 3D printēšanas klase

Ārpus Rīgas

Liepājā rekonstruēs pārbrauktuvi, kura rada sastrēgumus

Krāslavā iedzīvotāji norūpējušies par dzeramā ūdens kvalitāti

Krāslavieši norūpējušies par dzeramā ūdens kvalitāti

Sociālajos tīklos izplatīta informācija, kur tiek ziņots par būtiskiem vairāku normu pārkāpumiem, tostarp dzelzs koncentrācijas lielumu, kas 17 reizes lielāks, smaku un saduļkojumu, dažādām caurules noārdošām baktērijām, un pat izteiktas aizdomas par leģionellas baktērijām. 

Krāslavā ūdensvads tika uzbūvēts pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Pirms aptuveni piecpadsmit  gadiem sākās tā modernizācija, kad pilsētas centrā  no jauna tika uzbūvēts ūdensvads, bet citos pilsētas rajonos nomainīti jau esošie, savu laiku nokalpojušie cauruļvadi. Tomēr ūdens, kas plūst pa krāniem, apmierina ne visus.

No Krāslavas pirms nepilniem diviem mēneša ir saņemta sūdzība par ūdens kvalitāti, sarunā ar Lavijas Radio precizē Veselības inspekcijas Latgales kontroles nodaļas vadītāja Ludmila Vainiņa.

Taču runa ir tikai par vienu gadījumu, un iedzīvotāju veselībai tas draudus nerada.

Veselības inspekcija par konkrēto gadījumu pieprasīju dzeramā ūdens nodrošinātājam „Krāslavas nami” atrisināt problēmu, lai namā dzeramais ūdens atbilstu pilnībā visām prasībām.

Uzņēmuma „Krāslavas nami” valdes priekšsēdētājs Valērijs Maslovs sarunā ar Latvijas Radio skaidro, ka iemesli ūdens kvalitātes zudumam vienā no pilsētas mājām var būt gan iekšēji, gan ārēji, tāpēc uzņēmums veic pasākumus, ko pieprasa Veselības inspekcija.

Analīžu rezultāti konkrētajā namā būs zināmi maija sākumā, taču kopumā Krāslavā ūdens atbilst normām un rādītāji nav tādi, lai tas raisītu satraukumu visos Krāslavas iedzīvotājos un apdraudētu to veselību, uzsver Ludmila Vainiņa.

Veselības inspekcija arī pilnībā šobrīd noraida leģionellas klātbūtni Krāslavā. Pēdējais tās gadījums pilsētā tika aklāts 2015. gada sākumā. Inspekcija turpinās pastiprināti sekot situācijai ar dzeramā ūdens apgādi  pilsētā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt