Dienas ziņas

Meža ekspedīcijās plāno izglītot 3000 bērnu

Dienas ziņas

Saņem ES oficiālo eko sertifikātu

Krāslavā ūdenī bīstamas baktērijas nekonstatē

Krāslavā dzelzs saturs ūdenī pārsniedz normu 10 reizes

Krāslavā pēdējā laikā gan saņemtas sūdzības no dažu daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem par to, ka ūdens kļuvis salīdzinoši netīrs un duļķains. Iedzīvotāji paši nosūtījuši paraugus pārbaudei, un konstatēta paaugstināta dzelzs koncentrācija, kas normu pārsniedz pat 10 reizes.

Ūdens smarža, garša, krāsa, dzelzs koncentrācija un citi rādītāji ir tie, ko pēc Ministru kabineta normām vismaz četras reizes gadā pārbauda ūdens apsaimniekotāji, sadarbojoties ar zinātniskajiem institūtiem. Krāslavā pēdējo reizi ūdens kvalitāte pārbaudīta 15. martā, un cilvēku veselībai bīstamas baktērijas nav konstatētas.

Ūdens Krāslavā nāk no pazemes dziļurbumiem, un tā paraugus ņem četrās vietās – skolās un bērnudārzos. Tomēr pēdējo mēnešu laikā saņemtas sūdzības no daudzdzīvokļu namiem, kuru iedzīvotāji paši nosūtījuši paraugus pārbaudei un tur dzelzs saturs normu pārsniedz vairāk nekā 10 reizes.

SIA “Krāslavas nami” valdes priekšsēdētājs Valērijs Maslovs stāstīja, ka ūdens paraugs paņemts mājas pagrabā, “kur arī ir caurules posms un tā caurule var būt parūsējusi”.

“Līdz ar to, atverot strauji krānu, apakšā to ventili, tātad no tās caurules iekšas var tik norauta vienkārši fiziski tā dzelzs,” skaidroja Maslovs.

Pamatojoties uz pārbaudes rezultātiem, SIA “Krāslavas nami” šajos objektos skaloja caurules. Vienā mājā problēma jau novērsta, otrā – darbi notiks atkārtoti.

Pirms septiņiem gadiem pilsētā uzbūvēta jauna notekūdeņu attīrīšanas iekārta un dzeramā ūdens atdzelžošanas stacija un rekonstruēta daļa ūdenssaimniecības  sistēmu. Paaugstināta dzelzs koncentrācija rodas tajās caurulēs, kas strauji noveco un rūsē vai arī posmos, kur ilgstoši ūdens stāv.   

Kopumā Krāslavā ūdeni patērē vidēji 8000 cilvēku. Centrā sastaptie iedzīvotāji ūdens kvalitāti vērtē kā labu, un līdz šim raizes tas nav radījis.

Uzņēmums “Krāslavas nami” turpmāk, lai saglabātu ūdens kvalitātes rādītājus normas robežās visā pilsētā, pakāpeniski skalos ārējos ūdensvadus arī tur, kur līdz šim būtiskas atkāpes nav bijušas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti