KNAB nekonstatē pārkāpumus Latvijas Bankas šefa deklarācijā norādītajos faktos

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis pārkāpumus par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča deklarācijā norādītajiem faktiem, pavēstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

KNAB atbilstoši savai kompetencei izvērtēja Rimšēviča valsts amatpersonas deklarāciju par 2014. un 2015.gadu un pārbaudīja, vai deklarācijā norādītās ziņas nesatur informāciju par likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu.

Pārbaudē netika konstatēti fakti, kas liecināti par Rimšēviča iespējamiem likumā valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumiem, skaidroja Dūša.

Pārbaudi KNAB sāka pēc tam, kad Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijā, kurā tika analizēti KNAB šī gada darba rezultāti, deputāts Kārlis Seržants (ZZS), norādot uz KNAB iespējām pārbaudīt amatpersonu deklarācijas, sacīja, ka piemēra pēc ieskatījies Rimšēviča deklarācijā. Tajā redzams, ka 2015.gadā Latvijas Bankas prezidents uzrādījis ienākumu "mana dzīvokļa izīrēšana".

Par dzīvokļa izīrēšanu viņam samaksājis Sandris Grasis 12 600 eiro un Tatjana Loginova 7500 eiro. "Dzīvoklis viņam ir viens, bet šeit ir divi cilvēki un divi atsevišķi maksājumi. Kopā 20 000 eiro, tam jābūt nežēlīgi labam dzīvoklim," uzsvēra deputāts.

Deputāts toreiz norādīja, ka 2014.gadā Grasis Latvijas Bankas prezidentam iedevis 32 000 eiro, kas uzrādīti sadaļā "Citi ienākumi", savukārt 2013.gadā Loginova iedevusi 11 000 eiro. "Man kā žurnālistam rastos jautājumi, kāpēc šie cilvēki ir tik labdarīgi un kāpēc šādus ienākumus Rimšēviča kungs saņem," norādīja Seržants.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns iepriekš sacīja, ka tas ir Latvijas Bankas prezidenta dzīvoklis Jūrmalā, kas regulāri tiek izīrēts, saņemtos ienākumus uzrādot ikgadējā valsts amatpersonas deklarācijā un attiecīgi par to nomaksājot nodokļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti