Kļūs zināms tiesas lēmums par vienu no četrām sūdzībām Rīgas domes vēlēšanu lietā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

14. septembrī būs zināms Administratīvās apgabaltiesas nolēmums lietā pēc "Jaunās Saskaņas" sūdzības par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem un novērotajām problēmām atsevišķos vēlēšanu iecirkņos. Vienlaikus tiesa turpinās darbu arī ar pārējām trīs iesniegtajām sūdzībām.

Kļūs zināms tiesas lēmums par vienu no četrām sūdzībām Rīgas domes vēlēšanu lietā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Partijas "Jaunā Saskaņa" iesniegums bija vienīgais, ko tiesā skatīja sēdē klātienē. Partija rosināja rīkot atkārtotu nobalsošanu trīs iecirkņos, kuru komisiju kļūdu dēļ par nederīgām atzītas vēlēšanu zīmes 661 aploksnē. Vienlaikus partijas sūdzībā bija arī mudinājums rīkot atkārtotas vēlēšanas visos Rīgas iecirkņos. Tiesas nolēmums šajā jautājumā būs šodien pēc plkst. 17.

Vienlaikus Administratīvajā apgabaltiesā turpināsies darbs ar pārējām trīs iesniegtajām sūdzībām saistībā ar Rīgas domes vēlēšanu norisi. Tāpat kā Latvijas Krievu savienības iesniegto sūdzību, arī atsevišķu partijas "Saskaņa" un partijas "Alternative" aktīvistu rosinātās lietas tiesa izskatīs rakstveidā.

Lēmumi visās trīs šajās lietās būs zināmi otrdien, 15. septembrī.

KONTEKSTS:

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās iecirknī Puškina licejā atklātas 419 neapzīmogotas balsošanas aploksnes, kuras nevar ieskaitīt vēlēšanu rezultātos. Savukārt Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā šādas aploksnes bijušas 208. Neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes un tajās esošās vēlēšanu zīmes nolemts atzīt par nederīgām. CVK abos gadījumos jau lēmusi lūgt Valsts drošības dienestu veikt lietas apstākļu pārbaudi.

CKV aprēķināja, ka ārkārtas vēlēšanās neieskaitītas vēlēšanu aploksnes varētu ietekmēt partijas "Saskaņa" un partiju apvienības "Jaunā Vienotība" mandātu skaitu jaunievēlētajā Rīgas domē. 

Vēlāk kļuva zināms par 34 nekorekti apzīmogotām aploksnēm, kas uzietas Rīgas 74. vēlēšanu iecirknī. Arī tajā ievietotās vēlēšanu zīmes atzītas par nederīgām.

Tāpat konstatēts, ka vēlēšanu komisijas pārstāvji Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā nav ieradušies pie vairākiem cilvēkiem, kuri bija pieteikuši balsošanu savā atrašanās vietā.

Šo atklāto problēmu dēļ sūdzības par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem iesniedza “Saskaņas”, “Jaunās Saskaņas”, Latvijas Krievu savienības un partijas “Alternative” pārstāvji. Taču CVK sēdē lēma, ka nav pamata aizdomām par ļaunprātīgu iecirkņu darbinieku rīcību, noraidot visas sūdzības.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti