Ķīlis piekrīt būt Vjačeslava Dombrovska padomnieks

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis jauno ministru konsultēs vispārējās izglītības jautājumos, trešdien pavēstīja Ķīlis pēc tikšanās ar savu pēcteci amatā Vjačeslavu Dombrovski (Reformu partija).

Ķīlis vērtē, ka ministram vēl nepieciešams laiks, lai apzinātu visas tēmas. Viņaprāt, Dombrovskis pagaidām ir piesardzīgs sarunās ar nozari.

Pirms tikšanās Ķīlis pieļāva, ka varētu arī atteikties būt par ārštata padomnieku, ja viņa padomi netikšot ņemti vērā.

Ķīlis pēc tikšanās sacīja, ka ministru konsultēs vispārējās izglītības jautājumos, kas saistīti sākot ar pirmskolu, beidzot ar vidusskolām un ģimnāzijām. „Galvenokārt tie būs satura un kopējās izglītības jautājumi,” sacīja Ķīlis.

Viņš padomnieka amatā darbošoties samērā autonomi, cieši sadarbojoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamentu. „Ja rodas priekšlikumi vai jautājumi, nāku ar tiem pie ministra vai izklāstu ministrijas biroja vadības sēdē, savukārt, ja ministram ir jautājumi, tad viņš zvana man,” ieskicē bijušais ministrs, norādot, ka pagaidām tikšanās regularitāte nav noteikta.

Runājot par Dombrovska darbību, Ķīlis saka, ka ministram vēl nepieciešams laiks, lai apzinātu visas tēmas. „Pagaidām par vairākiem jautājumiem viņš [Dombrovskis] uzklausa pušu viedokļus, cenšoties savu nostāju pozicionēt,” uzskata Ķīlis.

Viņaprāt, Dombrovskis apzināti nevēlas veidot konfliktus ar nozari, tādā veidā neizsaucot asas pretreakcijas. Ķīlis uzskata, ka šādas darbības skaidrojamas ar politisku manevrēšanu, lai iegūtu lielāku nozares atbalstu laikā, kad tiks piedāvātas citas reformas, kas varētu raisīt sektora viļņošanos.

Ķīlis bija bezpartejiskais izglītības un zinātnes ministrs, kurš amata stājās 2011.gadā. Viņš pieteica vairākas reformas, bet bija smagas sarunas par to īstenošanu ar nozari. Ķīlis no amata aizgāja veselības problēmu dēļ. Šobrīd viņš atgriezies darbā Rīgas Ekonomikas augstskolā pēc ilgākas slimošanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt