Krustpunktā

Krustpunktā: Brīvais mikrofons ar Latvijas Radio klausītāju Arvi Villu

Krustpunktā

Dzīvojamo ēku stāvoklis pasliktinās. Ko darīt?

Partijas KPV.lv priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš aicina uz partijas pašlikvidāciju

Kaimiņš aicina «KPV LV» biedrus kongresā lemt par partijas likvidēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

“KPV LV” dibinātājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš uzskata, ka šī partija šobrīd valstij nodara vairāk ļaunuma nekā labuma un to vairs nav iespējams izglābt, tāpēc aicina biedrus februārī gaidāmajā kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos.

Kaimiņš Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja, ka partijas pašlikvidēšanās gadījumā ieguvēji būs visi.

Viņš sacīja, ka kongresā droši vien jau izdomāti vairāki scenāriji, ko plāno cilvēki, kuri mēģinās pārņemt varu, taču augstāki lēmēji ir partijas biedri. Tāpēc viņš aicina tos partijas biedrus, “kas domā līdzīgi kā es, pašlikvidēties, lemt par partijas pašlikvidāciju”.

“Ja mēs šo partiju likvidēsim, tas nāks tikai un vienīgi par labu,” sacīja Kaimiņš.

Kaimiņš atzina, ka viņa kļūda, dibinot partiju, bija nepietiekami stingrs biedru filtrs, rezultātā “tur nokļuvuši tādi cilvēki, kas kardināli mainījušies, un viņi nav teikuši, ka ir mainījušies”.  

Kaimiņš klāstīja, ka viņa galvenais uzstādījums ir nesadarboties ar Zaļo un Zemnieku savienību, bet pašreizējais virziens liecina, ka atšķiras skatījums par to, kas jādara partijai, “nevar būt, ka partija mēģina realizēt individuālo personu intereses”.

Ja partija turpinās pastāvēt, “es to vairs neizglābšu no Zaļo un Zemnieku savienības un “Saskaņas” ķetnām”.  

Viņš lūdza biedrus “nāciet un pašlikvidēsim šo organizāciju”, lai cilvēki, kas uzskata, ka viņi ir jauni politiķi, dibina jaunu partiju, kaut vai nākamajā dienā.  

Kaimiņš stāstīja, ka viņš, ieraugot aptuveni 330 000 eiro, ko partijai ieskaitīja no valsts budžeta, vēlētos šo naudu vienkārši pārskaitīt atpakaļ, jo tad tā būtu izlietota lietderīgāk.

Viņš atzina, ka tā ir viņa atbildība, ka patiešām kaut kas ir izdarīts ar labu nodomu, “bet sanākušas auzas”, un tā ir kauna sajūta, kļūdu labojuma sajūta, kas varētu būt partijas likvidācija, lai šie cilvēki darbojas, “veiksmi viņiem, jo cilvēki ir dažādi, un dažādībā ir spēks, bet nedariet to uz citu rēķina”.

Jautāts par nākotnes plāniem, Kaimiņš sacīja, ka “pietiek, ja viens cilvēks nodibina vienu partiju savā dzīvē”.

Pašlaik viņš un kopā ar viņu no “KPV LV” frakcijas izslēgtais deputāts Aldis Blumbergs domās, ko darīt tālāk. “Es strādāju koalīcijā, esmu koalīcijas deputāts, ar mani var rēķināties, ar Blumberga kungu arī,” sacīja Kaimiņš.

Viņš sacīja, ka par pievienošanos kādai citai partijai viņi pašlaik nerunā, bet “kaut kas būs jādara”, bet par to pagaidām nespriež. 

KONTEKSTS:

Pērn aptuveni pusgadu pēc 13. Saeimas vēlēšanām “KPV LV” frakcija, kurā sākotnēji bija 16 deputāti, zaudējusi jau četrus mandātus. Domstarpību dēļ "KPV LV" valde nolēma izslēgt no savām rindām premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu, viņu izslēdza arī no frakcijas. Tāpat "KPV LV" frakciju pameta viena no "opozicionārēm" Linda Liepiņa, bet dienu vēlāk par izstāšanos paziņoja Karina Sprūde.  No frakcijas izstājās arī deputāts Didzis Šmits.

Savukārt šogad janvārī “KPV LV” Saeimas frakcija nolēma no tās sastāva izslēgt partijas dibinātāju Artusu Kaimiņu, kā arī Aldi Blumbergu. Frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs uzskata, ka Kaimiņam jāaiziet no partijas.

Tāpat Zakatistovs paziņojis, ka  “KPV LV” varētu mainīt zīmolu, ko varētu piedāvāt politiskā spēka kongresā 8. februārī un par ko lems biedri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti