Rīta Panorāma

Intervija ar Aināru Virgu un Žaklīnu Cinovsku

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Jaunieši mēģina kliedēt stereotipus par bēgļiem

Jauniešiem Viesītē mēģina kliedēt stereotipus par bēgļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai mēģinātu labāk izprast cilvēkus no arābu valstīm, viņu domāšanu un uzskatus, Viesītē sarīkots pasākums projektā “1001 stāsts starpkultūru dialogam”, kurā ar radošām aktivitātēm un piemēriem jauniešiem stāstīts, ka par cilvēkiem nevar spriest tikai pēc sabiedrības pieņēmumiem un izveidotajiem stereotipiem.

Haoss, slinki, agresīvi, astoņdesmit procenti slikti cilvēki – tā jaunieši Viesītē ar pirmajām asociācijām raksturo nelegālos imigrantus. Vēlāk gan ir pārsteigums, kas apliecina teicienu “neskati vīru no cepures”, jo, iepazīstot cilvēku, raksturojumu priekštati mainās - mūķenei ir savulaik bijusi narkotiku atkarība un veikts aborts, savukārt nelegālais imigrants vairs nešķiet tik baiss, gluži pretēji - viņa dzīves gājums kļūst cilvēcīgs.  

10.klases skolnieks Egīls Skrūzmanis  atzīst, ka apkārt notiekošais ietekmē cilvēku domas – “tu patiesībā domā to, ko citi domā”, un  saprast, kas ir patiesība, ir grūti. 

Pasākumā noskaidrots, ka jauniešu viedoklis par bēgļiem nav strikti noraidošs, tomēr satraukums ir. Viesītes Jaunatnes iniciatīvu centrā ne reizi vien ir uzdots jautājums - kas ar mums notiks.

12.klases skolniece Ilva Mašinska spriež, ka bēgļiem ir jāpalīdz, bet viņai ļoti nepatīk, “ka ir kādi 40 procenti, kas ir šie nelabvēļi, un kas vēlas kaut ko ietekmēt Eiropā”.

Egīls Skrūzmanis saka: “Ja sabrauks ļoti daudz imigrantu, viņi savu kultūru ienestu, un pazustu mūsu esošā kultūra, tas varētu būt tāds mīnuss, bet es nedomāju, ka tā notiks”.

Iespējams, lai cilvēku satraukums par bēgļiem mazinātos, cilvēcīga informācija būtu nepieciešama arī citiem sabiedrības pārstāvjiem, kurus, tāpat kā jauniešus, jautājums par kopīgu ikdienu ar arābu valstu kultūrām satrauc.

Pasākuma vadītāja Nada no Jordānijas, kura radošu aktivitāšu veidā mēģināja palīdzēt labāk izprast cilvēkus no arābu valstīm, viņu domāšanu un uzskatus, atzīst, ka viņa vēlas, lai jaunieši pēc tikšanās aizdomātos, ka pasniegto informāciju nepieciešams analizēt un paskatīties uz lietām un norisēm arī no cita skatupunkta.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti