Rīta Panorāma

Kā samazināt cukura daudzumu ikdienā?

Rīta Panorāma

Intervija ar Ivetu Kažoku par projektu "Partiju šķirotava"

Intervija ar Emīlu Jakrinu par Deglava tilta stāvokli

Jakrins: Deglava tilts slēgts nepamatoti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Deglava tilta slēgšana bija nepamatota, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

"Ir veikti visi iespējamie papildu mērījumi, kas apliecina to, ko mēs jau zinājām pirms tam," stāstīja Jakrins. Viņš uzsvēra, - ja domei būtu bijušas šaubas par tilta drošību, tas būtu slēgts.

Piemēram, sākotnēji atzīts, ka Brasas tilts ir sliktā stāvoklī, tāpēc arī tiek labots, bet Deglava tilta stāvoklis uzskatīts par apmierinošu.

Tāpat Jakrins norādīja uz simtiem "Latvijas Valsts ceļu" uzturēto tiltu, kuri ir sliktā stāvoklī, bet satiksmei slēgti nav.

Pēc Jakrina teiktā, jau šodien Būvniecības valsts kontroles birojā tiks iesniegti nepieciešamie dokumenti. "Mēs darām visu, lai šo tiltu maksimāli ātri atvērtu satiksmei," uzsvēra Jakrins.

KONTEKSTS:

Rīgas dome sākusi Deglava tilta remontu. Pārvada pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums AS "Kauno tiltai" pēc SIA "Inženierbūve" izstrādātā būvprojekta. Balstu remontdarbos tika atklāti defekti, kuru novēršana nebija paredzēta pārvada pārbūves būvprojektā, tāpēc būvdarbi apturēti līdz jaunu risinājumu izstrādei.

Aprīļa vidū Būvniecības kontroles birojs konstatēja Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus, bet birojam nav pilnvaru to slēgt. To var izdarīt pašvaldība, taču Rīgas dome paziņoja, ka tilts ir drošs un to neslēgs. Tad iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzdeva policijai apturēt satiksmi uz pārvada. Rīgas domes pārstāvji nepiekrīt ministra lēmumam un sauc to par politisko šovu.

Ceturtdien plkst.5 Deglava tilts tika slēgts satiksmei, kas izraisa lielus sastrēgumus tiltam tuvējās ielās un apbraukšanas maršrutos. Sabiedriskā transporta maršruti, kas pārvietojās pa Deglava tiltu, lielākoties novirzīti uz Zemitāna tiltu, bet autovadītājiem par apbraukšanas maršrutiem jādomā pašiem, jo domei plāna nebija, savukārt policija uzsvēra, ka satiksmes organizācija nav tās uzdevums. Pa tiltu ļauts pārvietoties gājējiem un velosipēdistiem.

Vienlaikus slēgta Brasas tilta josla virzienā uz centru. Tādējādi sastrēgumi vērojami arī citos Rīgas rajonos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti