Dienas ziņas

«Dod pieci» viesojas prezidenti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ikšķilē godina brīvprātīgā darba darītājus

Ikšķilē godina brīvprātīgā darba darītājus

Tuvojoties gada nogalei, Ikšķilē daudz pateicības vārdu saņēma brīvprātīgā darba veicēji. Interese par darbu sabiedrības labā pēdējo gadu laikā novadā esot pieckāršojusies. Šajā kustībā lielākoties iesaistās vidusskolas vecuma jaunieši, kuriem tā ir iespēja gan apgūt pirmo darba pieredzi, gan saņemt apliecinājumu par nostrādātajām stundām.

Jauniešu brīvprātīgā kustība Ikšķilē aizsākās pirms četriem gadiem. Tolaik tajā bija iesaistījušies 27 trīspadsmit līdz divdesmit piecus gadus veci jaunieši.

Šogad datu bāzē reģistrēti jau 127 jaunieši, kuri labprāt uzņemas veikt kādu darbiņu bez samaksas.

"Mums ir liela sadarbība ar pašvaldības iestādēm un struktūrvienībām, kā arī  ar vietējām nevalstiskajām organizācijām un biedrībām, kas bieži vien aicina mūsu jauniešus veikt brīvprātīgo darbu viņu organizētajos pasākumos," saka jaunatnes lietu speciālists Einārs Ervīns Deribo.

Visbiežāk brīvprātīgie piedaloties dažādu lielāku kultūras un sporta pasākumu organizēšanā. Iemesli, kāpēc jaunieši iesaistās brīvprātīgajā darbā, ir dažādi. Vienus priecē iespēja gūt pirmo darba pieredzi, citiem svarīgāka ir personības izaugsme.

"Tas, ko es esmu darījusi, esmu organizējusi dažādus pasākumus. Pēdējais bija strītbola sacensības Ikšķilē četros posmos, un es biju kā idejas autore un darba grupas vadītāja. Es teiktu, ka tas ir diezgan liels darbs pašam ar sevi. Pārkāpt savam ego. Esmu iemācījusies piekāpties, pieņemt citu viedokli par tikpat pareizu kā manējo, un saprast to, ka no punkta ''a'' uz punktu ''b'' var tikt ne tikai tādā veidā, kā es esmu izdomājusi, bet arī daudzos citos veidos," klāsta brīvprātīgā darba veicēja, studente Laura Andrijonoka.

"Brīvprātīgo darbu kustībā es esmu iesaistījusies jau divus gadus. Ļoti forši, ka tu vari palīdzēt kādam lielākam, augstākam cilvēkam un pēc tam tev pasaka - paldies.

Nevajag pat tam atalgojumam būt, bet tas galvenais ir vārds "paldies"," atzīst brīvprātīgā darba veicēja, Ikšķiles vidusskolas 10. klases audzēkne Undīne Zirne.

Brīvprātīgo godināšanas pasākumā, kas Ikšķilē notika jau trešo reizi, pasniegti arī apliecinājumi par nostrādātajām stundām, kas nākotnē varētu būt bonuss, gan stājoties augstskolā, gan meklējot darba vietu. Aktīvākie jaunieši gadā brīvprātīgajā darbā nostrādājuši pat 200 stundas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti