Dienas ziņas

Sašķidrinātās dabasgāzes termināli būvēs pie Saulkrastiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pagarina personas apliecības lietošanas termiņu

ID karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments no 2023. gada maija, nevis janvāra

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Personas apliecība jeb eID karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments no 2023. gada 1. maija, nevis 1. janvāra, kā tika plānots sākotnēji. To paredz otrdien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā.

Ar šiem likuma grozījumiem Saeima otrdien atbalstīja kovida laikā beigušos pasu un eID karšu termiņa pagarināšanu līdz 2023. gada 30. aprīlim. 

Vienlaikus ar likuma grozījumiem līdz nākamā gada 30. aprīlim pagarināts arī termiņš, līdz kuram personai, kas sasniegusi 15 gadu vecumu un kurai izsniegta tikai pase, ir pienākums saņemt arī eID karti. Iepriekš bija plānots, ka eID karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments no nākamā gada 1. janvāra.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā to, ka kovida laikā cilvēkiem bija ierobežotas iespējas saņemt vai atjaunot personu apliecinošus dokumentus, līdz ar to iepriekš likumā noteiktajā termiņā visas personas nespētu laikus noformēt eID karti. 

KONTEKSTS:

Kovida pandēmijas laika ierobežojumu un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) kapacitātes trūkuma dēļ iedzīvotājiem pēdējo divu gadu laikā ir bijušas ierobežotas iespējas atjaunot personu apliecinošus dokumentus. No 2020. gada marta bija spēkā ierobežojumi – klienti tika pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, iedzīvotāji, ievērojot nepulcēšanās un distancēšanās nosacījumus, mazāk apmeklēja pārvaldes nodaļas, kā arī samazinājās ceļošanas iespējas. Šo iemeslu dēļ bija jāmeklē risinājums, lai cilvēki varētu turpināt saņemt pakalpojumus un piedalīties vēlēšanās arī tad, ja beidzies viņu personu apliecinoša dokumenta termiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti