Gūtšmitu namu atjaunos «Ostas celtnieks»

Valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinātajā apvienotajā projektēšanas un būvdarbu iepirkumā vēsturiskā Gūtšmitu nama Ventspilī, Kuldīgas ielā 2, pielāgošanai valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu vajadzībām, starp septiņiem pretendentiem vērtējot saimniecisko izdevīgumu un būvuzņēmēju BIM komandu prasmes, pieņemts lēmums piešķirt līguma slēgšanas tiesības SIA “Ostas celtnieks’’ par piedāvāto līgumcenu 4 192 549 eiro, informēja VNĪ.

Ja nebūs pārsūdzību, līgums ar iepirkuma uzvarētāju tiks slēgts tuvāko nedēļu laikā. Ēkā pēc atjaunošanas plānots izvietot klientu centru piecām iestādēm – Valsts ieņēmumu dienestam (VID), Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA), Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA), Valsts darba inspekcijai (VDI) un Ventspils pašvaldībai, tādējādi ieviešot "vienas pieturas aģentūras" principu valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanā, veicinot publiskās pārvaldes efektivitāti un nodrošinot iedzīvotājiem iespēju saņemt nepieciešamos pakalpojumus sev ērtā veidā vienuviet.

Ēkas pārbūvi plānots pabeigt līdz 2022. gada 31. decembrim.

Plānots, ka visa ēka tās pilnā apjomā – 1912,1 kvadrātmetrs (m2)  tiks nodota valsts un pašvaldības iestādēm ilgtermiņa nomā. VID lietošanā plānots nodot 895,8 m2, VSAA – 563,8 m2, NVA – 219,7 m2 un VDI – 136,0 m2 un Ventspils pašvaldībai – 96,7 m2. Projekts tiks īstenots no VNĪ resursiem, izmaksas atgūstot ilgtermiņa nomas maksas veidā.

"Ar būvuzņēmēju strādāsim pēc "Projektē un būvē" principa, kas nozīmē līguma izpildītāja visaptverošu atbildību gan par projektēšanas risinājumiem, pamatojoties uz jau izstrādāto projektēšanas uzdevumu, gan par būvdarbiem. Atjaunojot vēsturiskās ēkas tehnisko un vizuālo stāvokli, ievērosim Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes prasības un Ventspils pilsētas apbūves noteikumus. Uzlabosim ēkas energoefektivitāti, kā arī palielināsim tās kopējo platību par 63% līdz 1,9 tūkstošiem kvadrātmetru ar jaunu piebūvi un labiekārtotu ēkai piegulošo teritoriju, radot patīkamu vidi ne tikai ēkā strādājošajiem, bet arī Ventspils iedzīvotājiem un viesiem," atklāja Renārs Griškevičs. 

Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, savulaik celta kā dzīvojamā māja, kas kopš 19. gadsimta 40. gadiem piederēja Gūtšmitu dzimtai. 20. gadsimta sākumā tajā īsu laiku atradusies banka. Kopš 1927. gada grezno īpašumu no dzimtas atpirkusi Ventspils pašvaldība, un tajā līdz 1940. gadam strādāja Ventspils pilsētas dome, Ventspils Zemesgrāmatu nodaļa un citas pašvaldības iestādes. No 1945. līdz 2013. gadam ēkā atradās milicijas iecirknis un šīs funkcijas ēka saglabājusi līdz mūsdienām - pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas tajā līdz 2013. gadam atradās Valsts policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt