Rīta intervija

Intervija ar Saskaņas premjera amata kandidātu Vjačeslavu Dombrovski

Rīta intervija

Valsts probācijas dienesta vadītājs Mihais Papsujevičs par probācijas programmām

KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems par valdības veidošanu

Gobzems: Esmu nopietns premjerministra amata kandidāts

Kopš vēlēšanu rezultātu paziņošanas esmu nopietns premjerministra amata kandidāts, kuram ir jārīkojas kā paraugam sabiedrības priekšā un jāprot stāvēt pāri emocijām un personiskām interesēm, otrdien intervijā Latvijas Radio par sarunām ar citām partijām valdības veidošanā teica partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Viņš norādīja, ka savu premjerministra cienīgo stāju ieturēs arī attiecībās ar žurnālistiem no visiem medijiem. "Neskatoties ne uz kādām savstarpējām attiecībām, ikviens tiek laipni gaidīts. Esmu gatavs atbildēt uz visiem jautājumiem. (..)Tādu es redzu potenciālo premjerministru, ar kuru var lepoties sabiedrība un žurnālisti," teica Gobzems.

"KPV LV" otrdien tiksies ar Jauno konservatīvo partiju (JKP), lai runātu par sadarbības iespējām. Zināms, ka JKP vēlēšanās ieguva nedaudz mazāk balsu, bet arī šīs partijas premjerministra amata kandidāts Jānis Bordāns gatavs stāties valdības vadītāja amatā.

Gobzems stāstīja, ka sākotnēji ar JKP vienosies par sarunu principiem, atrodot saskares punktus. "Šodien globālas vienošanās nebūs. Tā būs drīzāk iepazīšanās - ceļa kartes uzmetums," stāstīja Gobzems. Viņaprāt, JKP labi saprot, ka sadarbība ar "KPV LV" dod vairāk balsu mērķu īstenošanai. 

Jautāts par to, vai "KPV LV" tiksies arī ar 12. Saeimas koalīcijas partijām - Zaļo un Zemnieku savienību, Nacionālo apvienību un "Jauno "Vienotību"" - Gobzems atbildēja, ka, viņaprāt, premjerministra amata kandidātam jāspēj rīkoties valstiski, saglabājot mugurkaulu, arī sarunājoties ar konkurentiem, bet tas nenozīmē atteikties no vēlētājiem dotajiem solījumiem par demokrātiskās kārtības atjaunošanu - kādai tai vajadzētu būt.

Pēc Gobzema teiktā, Valsts prezidentam Raimondam Vējonim valdības veidošanu vajadzētu uzticēt "KPV LV", jo tās pārsvars pār JKP esot vesela Smiltene.

KONTEKSTS:

13.Saeimas vēlēšanās 6.oktobrī  bija zemākā vēlētāju aktivitāte parlamenta vēlēšanās kopš neatkarības atjaunošanas. Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem Saeimā iekļuvuši septiņi politiskie spēki.

Visvairāk mandātu – 23 – 13. Saeimā ieguva “Saskaņa”, kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību.  Tiesa, neviens no sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties. Tāpēc “KPV LV”, kura ierindojās otrajā vietā un ieguva 16 deputātu vietas, uzskata, ka valdība jāveido tai kā nākamajam populārākajam spēkam, kurš spējīgs izveidot valdību. Mazāk procentu balsu, bet tikpat daudz deputātu vietu ieguvusī Jaunā konservatīvā partija arī nav atteikusies no iespējas veidot valdību.

Politiskie spēki, kuri 13.Saeimas vēlēšanās ieguva visvairāk vēlētāju balsu, plāno savstarpējo tikšanās grafiku, lai uzsāktu sarunas par nākamās valdības veidošanu. Vadošo lomu šajās sarunās gatavojas uzņemties Jaunā konservatīvā partija (JKP) un “KPV LV”.  

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078

Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57

23 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
16 vietas Jaunā konservatīvā partija
16 vietas Politiskā partija "KPV LV"
13 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
13 vietas Attīstībai/Par!
11 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
8 vietas Jaunā VIENOTĪBA
20 komentāri
Artūrs Savickis
Tādus kā Baložu Jāni vajadzētu izsūtīt uz Angliju vākt zemenes, vai gluži vienkārši kastrēt, lai nevairojas un nepiesārņo gēnu krājumu. Tagad vairs nav jautājumu par to, kā Saskaņa savāc tādu absurdu balsu daudzumu, pa to laiku izzogot Rīgu un Rēzekni sausu - izrādās ne tikai no okupācijas laikiem aizķērušies vateņi skrien par tiem balsot, bet pat pašu tautieši analfabēti, balstoties uz pašiem vien saprotamu greizu loģiku, izkārtu mēli par šiem sabalsojuši. Dievs pasarg', kur šitādi rodas...
Oskars Grīgs
Pārāk nopietns, lai būtu nopietns.. :)
Valdis Bērziņš
Anonīms lietotājs 22483, neveidot koalīciju ar S ir solījuši arī KPV un JKP. Saskaņas deklarētā programma ir formalitāte, bet īstā programma ir zagšana, russkij mir, autoritārisms un līšana Kremļa pēcpusē. P.S. Jāni Balodi, es taču teicu, ka atbilde nav nepieciešama, bet paldies, ka apliecināji, ka esi zābaks LOL.
Valdis Bērziņš
Redzu, ka latviešu valoda tev īsti nepadodas, ja neatšķir vārdu "deklaratīvs" un "patiesais" nozīmi. Es neesmu teicis, ka S deklarētajā programmā ir kas rakstīts par zagšanu, russkij mir utt. Tā, ka pats viens esi melis, kremlinu zābak.
Jānis Balodis
Tu tiešām zini, kas ir īstā Saskaņas programma, ja pat lasījis nēesi. ''īstā programma ir zagšana, russkij mir, autoritārisms un līšana Kremļa pēcpusē''. Kaut kā neatradu neko no tā Saskaņas programmā! Bet Tu esi melis, to es zinu! Hansa Kristiana Andersena jaunā pasaciņa "Kremlis nāk". Varbūt arī viņs bija krievs?
Jānis Balodis
Ar Saskaņu nekad un arī nākamajās vēlēšanās neies NA, jo tad politiski šī partija bankrotēs raugoties no elektorāta. NA eksistence ir basltīta neiešanā ar Saskaņu. Tā ir ideoloģija. Jaunā Vienotība neies, jo nebūs vairs ASV stipendijas tad. Ar Saskaņu ies KPV LV, Attīstībai/Par pat JKP, jo programmas ir līdzīgas. Katrai partijai ir vairāk par pusi līdzīgu nostādņu izglītībā, veselības aprūpē vai sabiedrības integrācijā. Izlasiet Saskaņas programmu un salīdzinot to ar KPV LV, Attīstībai/Par un JKP. Par ZZS nemaz nerunājot! Neiet ar Saskaņu ir populārs politisks diskurss, jo tas ir stilīgi, bet ne pareizi!
Valdis Bērziņš
Retorisks jautājums visiem Kremļa piedēkļa Saskaņa faniem - kā Saskaņa var veidot valdību, ja tā ir mazākumā un neviens ar viņu nevēlas sadarboties? (Zābakiem atgādinu, ka atbilde uz retorisku jautājumu nav nepieciešama, jo tā jau ir zināma un skan sekojoši: Nekā.)
Anonīms lietotājs 22483
Tā pa īstam ar S neko neveidos JV (jo Rinkēvičs) un NA (jo NA). Ar pārējiem neko nevar zināt. Varbūt ne uzreiz, bet kad (un tas nav ja, runa ir par kad) tagad salīmētā trauslā kompromisa valdība kritīs, gan jau būs gribētāji atgūt ietekmi un ies valdībā ar pašu velnu, nevien S.
Jānis Balodis
Retorisks jautājums, kurš grib sadarboties ar Valdi Bērziņu? Bet Valdi tikai pats neatbildi!
Jānis Balodis
5) JKP, jau tagad parāda shēmu it īpaši Bordāns, kurš vispār uzskata, ka valstij nav jāražo, bet močīs Annas Potapovas tiesiskumu un pats pirms vēlēšanām ak DIEVS ZZS IR VISUMA ĻAUNUMA SAKNE, pats tagad bīda un lobē viņus, un metas jau vienā band;ā ar Brigmani, lai Kaimiņu stumtu nost. Valsts pārvaldes reforma - tas ir populisms likvidēt ZM, kur mežsaimniecība dod lielāko pienesumu IKP. 6) Putins nekad nav apmeklējis LV; Kremlis vēl joprojām atrodas Masakavā ar iemīcītu Ļeņinu tajā. Kāds tam ir sakars ar Latviju? Man liekas, ka mums ir Institut Francais (kas propogandē Francijas ietekmi), mums ir Goethe Institūt (kas propogandē Merkelismu, kas ir daudz bīstamāks par Putinismu, un pa LTV 7 iet Deutsche Welle (Vācu vilnis unte kāds kritizē Jauno vilni) Vācijas propogandas kanāls, mums ir British Council (kas propogandē Lielbritāniju). Kāpēc Jūs netaisīt mitoloģija par šīm valstīm? Krievija nav PSRS!
Jānis Balodis
Es arī balsoju par Saskaņu šādu iemeslu pēc: 1) Latviešu partiju piedāvājumā bija vecās partijas par kurām es nebalsoju, jo tad es apliecinātu, ka es vēlos dzīvot LV, kāda tā ir šobrīd un es to nevēlos; 2) Esmu nacionālists, bet Nacionālā Apvienība programmā un ''uz papīra'' ir nacionāla nodeva mūsu latu pret eiro, un paši nobalsoja Saeimā par krievu valodas referenduma rīkošanu, kur parlamentam nav tiesības iniciēt referenndumu par valsts valodas maiņus, paprasiet to tiesību docentam Ivaram Redisonam; 3) Es absolūti nēesmu Par/Attīstībai atbalstītājs, nepiekrītu 80% programmā ierakstītajam. Pabriks, Pavļuts un Pūce pietiekami ir šiverējušies par politiku. It īpaši Pabriks, kurš jūnijā bija Vienotībā, bet pēc tam to nogānija. Tā ir tā inteleģence? 4) Ja es nobalsotu par KPV LV kā mana mamma un radinieki, tad man ir jāatbild jautājums, kuru ministriju varētu vadīt Artuss Kaimiņš? Es uz šo jautājumu nevaru atbildēt, tādēļ nebalsoju par KPV LV.
Purva Putns
Normālā, patiesi demokrātiskā valstī, valdību veidot uzticētu Saskaņai! Piekrītu Jānim Balodim, par Saskaņu balsoja daudzi latvieši. Es zinu 7-ņus(mani ieskaitot) un Dombrovskis ir viens no retajiem, reālajie ministru prezidenta kandidātiem!
Jānis Balodis
Nu ja partija, kas uzvar četras vēlēšanas pēc kārtas nav koalīcijā, tad kaut kas nav kartībā ar LV. Tas pats būtu Zviedrijā pasūtīt trīs mājas tālāk sociāldemokrātus, kuri uzvar kopš 1946.g. Oki tagad viņi zaudē!
Jānis Balodis
Anonīms lietotājs 24806 Jūs droši vien zināt labāk, kas ir vai nav Saskaņas elektorāts. Nē, latvieši balso par Saskaņu, jo ir apnicis dzīvot mitoloģijā par Kremli un balsošanu par "pareizajām partijām". Sorry, bet pēc skaitļiem uzvarēja KPV LV, kas bija uzvarētāja no ''latviešu partijām''. Es personīgi zinu 15 latviešus, kas balsoja par Saskaņu. Nevajag melot, ka latvieši nebalso par Saskaņu! Okey, man mamma ir igauniete, ja nu kas! Ir mīts, ka latviešu vēlētajam ir jābūt augstākajai izglītībai un inteliģence ir nebalsot par KPV LV, jo tas ir stulbi. Ir viegli bulšitu dzīt, ka visi 14% no atnākušajiem vēlētajiem ir stulbeņi un lohi. Vai drīz arī latvieši dalīsies pareizi un nepareizi vēlējušajos?! Vai drīz sāksies otra pazemošana, jo es nebalsoju par Tavu partiju vai Tu par manu? Nevajag uzskatīt, ka mūsu sabiedrība dzīvo meritokrātijā. Es respektēju, to ka 14 ir vairāk kā 13 un 11. Es cienu un respektēju, tos cilvēkus, kas nobalsoja par KPV LV.
Jānis Bluka
Manuprāt samērā smieklīgs sevi par nopietnu nodēvējušais premjera kandidāts. Inteliģents? Atļaujiet pasmaidīt.
Jānis Balodis
Cik nu Tu esi nopietns premjera kandidāts tas lai paliek tavā ziņā, bet mēs nedrīkstam uzspļaut Satversmei, kas nosaka - 1. Latvija ir neatkarīga DEMOKRĀTISKA republika un 2. Latvijas valsts suverēnā vara pieder LATVIJAS TAUTAI. Krievi, minoritātes un 30% latviešu Saskaņas elektorāts, lēma, ka Vjačeslavs Dombrovskis ir jāuzņemas premjera krēsls; KPV LV ir populārākā latviešu partija, kur Gobzems ir premjera kandidāts. Mums tas patīk vai nē, bet šīs divas partijas uzvarēja. KPV LV simbolizē latviešu politikas inteleģences līmeni, vajadzības un politisko piedāvājumu, ko patērē latviešu vālētājs. PUNKTS UN ĀMEN! Latvija nav autoritāra valsts un to vajag atcerēties! Padomju laiki šeit ir beigušies!
Anonīms lietotājs 24806
Nav tāda lieta, kā 30% latviešu "Saskaņas" elektorāts. Viņi dabūja 20% visu nobalsojušo balsis, 80% balsoja par citām partijām un lielākā daļa no šiem 80% ir pret "Saskaņas" atrašanos valdībā, citādi nebūtu balsojuši par partijām, kas visas (pat KPV LV dienu pirms vēlēšanām) apliecināja, ka ar "Saskaņu" koalīciju neveidos. Par KPV LV - viņu atrašanās valdībā ir iespējama, bet kuram gan nav skaidrs, ka viņi paši labi apzinās, ka liela daļa viņu solījumu ir nereāli, savukārt par reāli izpildāmajiem ir iespējams diskutēt. Attiecībā uz premjera amatu gan - Gobzems potenciāli ir tikpat labs premjers, kā A. Bērziņš vai R. Vējonis prezidenta amatā - cilvēks gan jau labs, bet šim amatam trūkst spēju un pieredzes. Daudz labāki kandidāti šim amatam objektīvi ir Zīle, Kučinskis, Kariņš, varbūt Bordāns.
Kaspars Vanags
Šis ir pilnība neizprotams. KPV LV simbolizē latviešu politikas inteleģenci? 16 mandāti simbolizē kārtējo pierādījumi cik cilvēki ir vāji pret populismu un diemžēl izrādās, ka tie kas ārzemēs ir īpaši naivi. Otrkārt nav skaidrs, vai Jūs runājat par demokrātiju un izmetāt Saskaņu vai tomēr nē? Mandātu vairākums ir Saskaņai, jeb ir 1 līderis. Tomēr kāds tur uzvarētājs? Nobalso ap 50% balsstiesīgo, un partija iegūst tik ap 1/5 no tiem. Ja būtu jāvirza valsts vadītājs, pēdējā diskusijā Dombrovskis izskatījās daudz piemērotāks un nosvērtāks nekā lielākā daļa, varbūt vēl Kučinskis saglabāja diezgan veselo saprātu un bija labs savās atbildēs.
Anonīms lietotājs 22483
Paga, ta būs tie sekretariāti, ko solīja savam lumpenelektorātam? Un kas tad tādā gadījumā būs Gobzems? Ģenerālsekretārs, vai? Jo, ja nav ministriju, tad jau nevar būt arī ministru prezidents.
Anonīms lietotājs 18959
Jau 3 dienas pēc vēlēšanām runā kā rūdīts politiķis.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti