Komentārs

Laikraksta ''Stars'' žurnāliste Inese Elsiņa par Cesvaines pili un tās rekonstrukciju

Komentārs

„Ziemeļlatvija” galvenā redaktore Ingūna Johansone par ''deputātu kvotām''

"Neatkarīgo Tukuma Ziņu" redaktore Ivonna Plaude par topošo katlu māju Kandavā

Gada laikā Kandavā iecerēts izveidot kārtīgu centrālo apkuri ar jaunu katlumāju

Kandavā pašreizējo vairāku katlumāju un kurinātavu vietā plāno būvēt modernu katlumāju un veidot centrālo apkuri četriem kilometriem jaunu siltumtrašu. To Latvijas Radio pastāstīja “Neatkarīgo Tukuma Ziņu” redaktore Ivonna Plaude.

Kandavā aizvien apkuri daudzdzīvokļu mājām, valsts un pašvaldības iestādēm nodrošina vairākas nelielas katlumājas vai nelielas kurinātavas māju pagrabos. “Siltuma regulēšana notiek pavisam primitīvi – ar katliem, piemetot malciņu vai cenšoties apkuri apslāpēt,” saka Plaude.

Šī iemesla dēļ aukstākās un skaidrākās dienās debesis virs pilsētas ir dūmu pilnas.

Siltumtrases ir nokalpojušas, turklāt tās nav saslēgtas vienotā tīklā. Nav arī kārtīga siltummezgla, tāpēc nav iespējams regulēt temperatūru atsevišķos objektos.

Tāpēc nolemts celt jaunu katlumāju, kuras pamati jau top un kuru plānots pabeigt līdz nākamā gada vasaras beigās.

“Domājams – tas aizsāks pavisam jaunus laikus nelielajai pilsētai, jo vispār pieņemtajā izpratnē centralizētas apkures šeit nav bijis vismaz 20 gadus,” stāsta žurnāliste.

Jaunās katlumājas projekts varētu izmaksāt 2,2 miljonus eiro, par kuriem plāno izbūvēt teju četrus kilometrus siltumtrašu, izveidot siltummezglus un izveidot vienu modernu, automatizētu katlumāju, kas darbosies ar šķeldu.

Projektam gan nav izdevies iegūt Eiropas Savienības fondu atbalstu, tāpēc pašvaldībai nāksies iztikt bez līdzfinansējuma. “Jā, tas ir drosmīgs lēmums, un tas ir aizņēmums uz 25 gadiem,” norāda Plaude. Aprēķini gan liecinot, ka šis projekts atmaksāsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti