Engures apkaimē pazudušā puisēna meklēšanā iesaistīts arī gaišreģis

Engures apkaimē pazudušā divgadīgā puisēna meklēšanā naktī uz pirmdienu bija iesaistījušies daudzi valsts struktūru darbinieki un simtiem brīvprātīgo, tostarp gaišreģis Rolands Tiltiņš. Tik liela cilvēku atsaucība pārsteigusi pat meklētājus ar pieredzi. 

Drausmīga, neziņas pilna nakts Klapkalnciema mežā un prieka pilns rīts - tāda izvērtās Latvijas apceļošana kādai trīs bērnu ģimenei no Berlīnes, kuras divus gadus vecais dēlēns Fjodors svētdien pazuda mežā Engures apkaimē un pavadīja tur visu nakti. Zēnu izdevās atrast pirmdienas rītā. Puisēns bija nedaudz nobijies, bet pilnībā vesels.

Nevieni filmas kadri nelīdzinās tām emocijām, kas redzamas šajos Rolanda Tiltiņa ar „aifonu” bildētajos kadros. Viņa mašīnā zēna ģimene pavadīja nakti, kamēr simtiem cilvēku meklēja pazudušo puisēnu. 

Tūristu auto iestrēga Klapkalnciemā, meža ceļā un vecāki devās uz šoseju saukt palīgus. Vecākā māsa palika ar abiem jaunākajiem. Tajā brīdī Fjodors pazuda. Cilvēku meklēšanas vienība bezvēsts.lv ieradās ap 22 vakarā. Suņi uzņēma pēdas, bet tās jauca daudzie palīdzētāji. „Mums svarīgi tieši tā bērna smarža, bet policisti ar savām rokām un tā (..) Mūsu darba procesā divas ķēdes nogāja cauri, juka suņiem,” stāsta “bezvests.lv” projektu vadītājs Guntis Skrodelis.

Gaišreģi Rolandu Tiltiņu uz Enguri izsauca uzreiz pēc Ineses Galantes koncerta Dzintaros. Viņš jutis – bērns ir dzīvs, tikai jāmeklē. Tieši Rolanda bildes tagad aplidojušas interneta portālus, jo viņa mašīna bija patvērums vecākiem, kamēr atlikusī cilvēku ķēde meklēja zēnu pēc rītausmas. „Lielāko darbu izdarīja divi puiši, viņi ar kvadracikliem izbrauca visu, tad jau ieraudzījām pamperīti, tad pēdiņas (..) Malacis, neko neteica, tikai iečīkstējās. Viņam bija tik interesanti, mašīnas, cilvēki,” stāsta Tiltiņš.

Zēnu atrada plkst. 6.15. Kopumā gadu un deviņus mēnešus vecais puika mežā pavadīja 11 stundas un 25 minūtes. Pēc Fjodora atrašanas emocijas bija tik lielas, ka visi meklētāji gribēja puikam pieskarties. Tētim palicis fiziski slikti, beidzot ieraugot dēlu. „Tur nav nekādas nolaidības. Vecāki ir labi (..) Viņiem ir slikta navigācija, par Ragaciemu nerādīja,” saka meklējumu koordinators Tiltiņš.

Visi meklēšanā iesaistītie atzīst – tā ir nebijusi mēroga operācija Latvijā. Ar tik daudziem brīvprātīgajiem un tiešām laimīgām beigām. „Tādu atsaucību nekad nebiju redzējis. Bija mednieki, policisti, zemessardze. Klāt bija pašvaldības vadītājs, un pāri brāļi Dandzbergi ar helikopteri lidoja,” stāsta Tiltiņš.

Policija gan ierosināja lietu par zēna pazušanu un tika pratināti vecāki. Taču pēc laimīgās atrašanas ģimenei ļauts turpināt atpūtu kopā. Ģimene dzīvo Vācijā, ir ASV pilsoņi. Mazais puika runā vācu un krievu valodās. 

Šodien plkst. 18:00 Dienas ziņās vairāk stāstīsim par vakar Engures pusē pazudušā puisēna veiksmīgo atrašanos un brīvprā...

Posted by LTV Ziņu Dienests on Monday, August 17, 2015

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt