Dienvidkurzemē vērienīgi grants ceļu remonti

Grants ceļu pārbūve Dienvidkurzemē notiek Latvijas Lauku atbalsta dienesta programmas „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos”. Grobiņā, kur sakārtojot grants ceļus aptuveni 30 kilometru garumā, šim mērķim tiks tērēti 1,3 miljoni eiro. Pašlaik apjomīgi darbi notiek Medzes pagastā.

Zemnieku saimniecības „Grāveri” īpašnieku Aino Skubiņu Latvijas Radio satiek brīdī, kad viņš jau iekāpis savā traktorā un plāno doties strādāt. Aino stāsta, ka ceļa remonts te bija nepieciešams jau sen: „Vienojāmies, pagājušā gadā sanācām kopā un nobalsojām par to, ka jāsakārto šis ceļa posms.

Man liekas, ka te nekas nopietns nav darīts vēl no tiem laikiem, kad es braucu ar trīsriteni – pirms kādiem 50 gadiem.”

Brīdi, kad sāks remontēt grants ceļu Medzes pagastā, ar nepacietību gaidīja arī Normunds Silis. Viņa zemnieku saimniecība „Sili” un lauku īpašums atrodas tieši blakus ceļam, kas tagad tiek pārbūvēts.

Vietām situācija bijusi kritiska, spriež lauksaimnieks: „Ceļš bija nokalpojis, kaut kas bija jādara. Strādājam, braucam gan ar vieglajiem un tehniku. Kaimiņš ar savu piena mašīnu vairs netika cauri. Bija beigts tas ceļš.”

Saspraustie krāsainie stabiņi un izraktie grāvji gan mazliet mulsina vienu no zemniekiem. Aino Skubiņš nedaudz bažījas, vai ceļš nebūs smagajai tehnikai par šauru, jo transporta kustība Mātru ciemā esot ļoti aktīva: „Par to šaurumu visvairāk ir bail.  Tas vecais segums ir diezgan plats. Varēja ar grūtībām tad izmainīties, bet, kad tagad nāk lielā tehnika viena pret otru, tad nav kur palikt.”

Dienvidkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs Ģirts Osis gan skaidro, ka šādi ceļi laukos ir daudzviet Eiropā un bažām neesot pamata.  Paplašināt lauku ceļus jau ir naudas jautājums. „Citviet Eiropā, ja salīdzinām ar Latviju, tas ir vidējais, jo Eiropā ir arī daudz šaurāki ceļi. Kopumā posmā Mātri – Dārzniecība tiks sakārtots ceļš 8,5 km garumā,” stāsta Ģirts Osis.  

Dienvidkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs uzsver, ka šobrīd vistālāk projektu īstenošanā Dienvidkurzemē ticis Pāvilostas un Grobiņas novads, kur noslēgušās iepirkuma procedūras.  Situācijas novados bijušas atšķirīgas, kādā vietā par remontējamiem ceļiem vienojušies ātrāk, citā vicināti strīdus zobeni.

Par situāciju Grobiņas novadā vairāk stāsta Ģirts Osis: „Šo pašvaldības ceļu summu rēķināja no konkrētiem lauksaimniecībā izmantojamās zemes hektāriem, lopu vienībām utt. Grobiņas novadā kopumā tie būs 10 ceļa posmi.”

Uzsāktie darbi Grobiņas novadā jāpabeidz līdz septembrim.

Sarunas un diskusijas par Eiropas Lauksaimniecības fonda līdzekļu apgūšanu, kur tieši pašvaldībās remontēt grants ceļus, sākās jau 2015.gadā. Pārējās pašvaldībās, izņemot Pāvilostu un Grobiņu, Dienvidkurzemes reģionā vēl turpinās iepirkumu procedūras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti