Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Gulbenieši nespēj cīnīties ar plūdiem

Dienas ziņas

Liepājā top grafiti tramvajs

Sirds un asinsvadu laboratorijai Daugavpilī – 10

Daugavpilī modernā aparatūra nemazina sirds slimnieku un pacientu rindas

Lai arī Latgales reģionam Daugavpils reģionālās slimnīcas angiogrāfijas un sirds katerizācijas laboratorija ir liels ieguvums, pacientu rindas ir garas, trūkst valsts finansējuma. Vadošie speciālisti uzsver: līdzīga veida izmeklējumi turpmāk jānodrošina arī citās reģionālajās slimnīcās, kā arī jāpievērš lielāku uzmanību veiksmīgākai valsts un Eiropas finansējuma sadalei.

Angiogrāfijas un sirds kateterizācijas laboratorijas 10. jubileja Daugavpils reģionālajā slimnīcā atzīmēta ar svinīgu sēdi. Te vienuviet jaunākos pētījumus par sirds un asinsvadu saslimšanām prezentēja vadošie kardiologi no visas Latvijas.

Ārsti uzsver: tehnoloģijas attīstās, noteikt diagnozi un uzsākt ārstēšanu iespējams daudz ātrāk un kvalitatīvāk. Arī laboratorijā veikto izmeklējumu klāsts šogad kļuvis plašāks: tagad te veic miega artērijas un perifērisko asinsvadu ārstēšanu.

Sirds un asinsvadu izmeklējumi Latgales reģionā ir ļoti pieprasīti: 10 gadu laikā veiktas ap 10 000 diagnostikas manipulāciju un 4500 ārstējošp operāciju. Arī šodien pieraksts ir pilns, rindā jāgaida vismaz četrus mēnešus.

"Diemžēl rindas veidojas, jo valsts finansējums ir tāds, kāds ir. Veidojas rindas uz plānveida palīdzību, (..) Uz atsevišķām plānveida angioplastijas operācijām," saka Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Reinis Joksts.

"Tas ir saistīta ar to, ka mums ir viens aparāts," norādīja Daugavpils reģionālās slimnīcas Angiogrāfijas un sirds katerizācijas laboratorijas vadītājs Vladimirs Osipovs.

"Mēs nevaram ļoti ilgi strādāt. Otrkārt, par finansējumu. Tas ir nepietiekošs finansējums mūsu nozarei," pauž Osipovs.

Daugavpils slimnīcas ārsti un vadošie Latvijas kardiologi norāda: garās rindas mazinās izmaiņas valsts finansējuma sadalē. Tāpat turpmāk būtu jāparedz investīcijas iekārtu bāzes atjaunošanai.

"Es ļoti ceru uz ministres [Andas Čakšas] atbalstu," norāda kardiologs Andrejs Ērglis. "Es ceru uz visas valdības atbalstu vai struktūrfondu naudu vai kā. Mums ir noteikti jānomaina infrastruktūra, noteikti jānomaina mašīnparks. Es domāju, kas attiecas uz laboratorijas iekārtām. Es ļoti ceru, ka tiešām tas tiks darīts valstiski," pauda Ērglis.

Kopumā Latvijā ir četras laboratorijas, kur diagnosticē un ārstē sirds un asinsvadu slimības: divas no tām reģionālās – Daugavpilī un Liepājā, bet divas Rīgā: Paula Stradiņa klīniskajā universitātē un Austrumu slimnīcā. Ārsti novērojuši: smagu saslimšanu gadījumā ne vienmēr pacientus uz slimnīcu atved savlaicīgi, tāpēc jādomā par līdzīga veida izmeklējumu nodrošināšanu arī citos reģionos.

Lai arī turpmāk Daugavpils laboratorija pilnvērtīgi darbotos un paplašinātu veikto procedūru klāstu, rit sarunas ar Veselības ministriju par vēl vienas angiogrāfijas zāles izveidi, kā arī iecerēts piesaistīt divus jaunus kardiologus, kuri veiks ķirurģiskas manipulācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt