Rīgas parkos un ielu apstādījumos jaunnedēļ sāks vasaras puķu stādīšanu

Nākamnedēļ Rīgas parkos un ielu apstādījumos uzsāks vasaras puķu stādīšanu. Ziemcietes un rozes Rīgā pārziemojušas labi, arī nesenais pavasara aukstums un sniegs tām nav īpaši kaitējis. Vienīgi lielais sakuru dārzs Pārdaugavā šajā pavasarī – aukstuma dēļ – neziedēja tik krāšņi kā citkārt, jo daļa ziedu nobira neuzziedējuši.

Rīgas parkos un ielu apstādījumos jaunnedēļ sāks vasaras puķu stādīšanu
00:00 / 00:42

"Dabā tā notiek – katrs pavasaris ir atšķirīgs. Rozes ir ziemojušas varbūt nedaudz sliktāk kā citus gadus. Pavasarī nācās nogriezt bojā gājušos dzinumiņus zemāk, bet principā visas ir izdzīvojušas," stāstīja "Rīgas meži" Rīdzenes iecirkņa vadītāja Ilze Pīrāga-Gremze.

Kopumā ziemcietes gada aukstos mēnešus pavadījušas tāpat kā citus gadus, piebilda amatpersona.

"Varbūt varētu šķist, ka graudzāles ir gājušas bojā. Bet graudzāles parasti mostas vēlāk nekā citas ziemcietes, tāpēc varbūt šķiet, ka tās gājušas bojā. Taču nē, visas ir dzīvas, un dažas sugas jau rāda zaļos asniņus," sacīja Pīrāga-Gremze. 

Vienlaikus viņa arī mudināja ņemt vērā, ka vēl ir tikai pats pavasara sākums. Tāpat  "Rīgas meži" pārstēve stāstīja, ka jau  nākamajā nedēļā galvaspilsētā jau uzsāks vasaras puķu stādīšanu.

"Pavisam drīz būs jau pirmās dobītes," viņa teica.

Amatpersona arī stāstīja, ka iedzīvotāji novērtē pilsētas skaistumu un ar katru gadu cilvēku veikto postījumu parkos kļūst aizvien mazāk. Toties aktīvi uzdarbojas spārnotie kaitnieki, un ir jādomā dažādi veidi, kā jaunās dobes pasargāt no viņu uzbrukumiem:

"Rīgas meži" Rīdzenes iecirkņa vadītāja Ilze Pīrāga-Gremze par spārnotajiem apstādījumu kaitniekiem
00:00 / 00:41

"Mēs pirms vasaras puķu stādīšanas jau paspējam agri pavasarī sastādīt vai rekonstruēt plānotās ziemciešu dobes. Un tad vārnas plēš ārā stādiņus. Lai arī tie ir ļoti rūpīgi un cieši piespiesti, tik un tā plēš ārā. Viņas iegūst, droši vien, zaļumiņu, dzinumus. Dobes ir papildinātas ar kompostu, ar auglīgu augsni un, droši vien, citu apstādījumu vidū šie laukumiņu šķiet auglīgāki un ar radībām bagātāki. Tā kā nebrīnieties, piemēram, iepretim universitātei izveidojām jaunu dobi, un tā ir šobrīd pārklāta ar sietu, lai paspētu augi ieaugties".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti