CSDD kopā ar policiju uz ceļiem pārbauda auto tehnisko stāvokli

Jau desmito gadu Ceļu satiksmes drošības direkcija  (CSDD) kopā ar policiju uz ceļiem veic kravas automobiļu tehnisko kontroli. Tās laikā pārbauda spēkratu bremžu stāvokli, kā arī riepas, gaismas ierīču darbību un ritošo daļu. Savukārt vieglajiem auto uzmanība tiek pievērsta riepām un gaismām.

Uldis ZandbergsZane Mače
  '

  'Šī gada laikā ir pārbadīti 4300 transportlīdzekļi, no kuriem - nedaudz tas cipars ir pa šiem gadiem krities - ir 8% tiem, kuriem ir būtiski bojājumi konstatēti, kuriem tiek atņemta pielaide jeb atļauja piedalīties ceļu satiksmē, noņemta apskates uzlīme. Tad mēneša laikā jānovērš  defekti. Nemainīgi jau visus gadus apmēram 1% jeb šogad 47 transportlīdzekļiem ir konstatēti bīstami defekti, kas ietekmē apkārtējo vidi vai citus satiksmes dalībniekus, un kuriem tiek noņemtas reģistrācijas numura zīmes, un viņi tālāk ceļu turpināt vairs nedrīkst,'' stāsta CSDD Rīgas nodaļas priekšnieka vietnieks Uldis Zandbergs.

  Savukārt vieglajiem auto ziemas sezonā uzmanība tiek pievērsta riepām. Piemēram, pēdējā pārbaudē Ogres pusē tika pārbaudītas 111 automašīnas, no kurām deviņām riepas bija diezgan sliktā stāvoklī.

  ''Ziemas periodā protektoru dziļumam ir jābūt minimums 4 mm. Vēl kādiem 10-15 auto šis riepas bija uz robežas, kas arī šiem laikapstākļiem jau ir neatbilstoši. Vadītājam pašam ir tam jāpievērš uzmanība,'' atgādina Zandbergs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti