Dienas ziņas

Irānas augstais līderis uzrunā tautu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atsaka Andrupenes pamatskolas reorganizāciju

Atsaka Andrupenes pamatskolas reorganizāciju

Andrupenes pamatskola Dagdas novadā ir viena no mazajām lauku skolām, kurā bažas radīja Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātie skolu kritēriji. Viens no risinājumiem pastāvēšanai arī turpmāk varēja būt tās reorganizācija par tuvākās vidusskolas filiāli.

Dagdas novada Andrupenes pamatskolā šajā mācību gadā mācās 54 skolēni. Lai arī skaits nav liels, salīdzinājumā ar pagājušo mācību gadu tas nedaudz audzis. Mazā skolēnu skaita dēļ daļa no mācību priekšmetiem tiek apgūta apvienotajās klasēs, un pašreiz skolā notiek gatavošanās izglītības programmu akreditācijai. Tas licis aizdomāties arī par turpmāko darbu.

"Samazinoties bērnu skaitam, samazinoties finansējumam, nepieciešams kaut kādā veidā pedagoga darbu tomēr apmaksāt. Izglītības ministrija un Ministru kabinets nosaka pedagogu algas katru gadu lielākas un lielākas, naudu nav no kurienes ņemt," atzina Andrupenes pamatskolas direktors Artūrs Babris.

Izvērtējot šī brīža situāciju valstī izglītības jomā, Andrupenes pamatskolas direktors vērsās Dagdas novada pašvaldībā ar ierosinājumu pamatskolu reorganizēt par Dagdas vidusskolas filiāli, kas atrodas aptuveni 15 kilometru attālumā. Tādā gadījumā būtu iespējama izglītības programmu akreditācijas atlikšana līdz pat diviem gadiem.

"Katrā ziņā, ja pastāv iespēja atlikt skolas likvidēšanu uz kaut kādu laiku, vajadzētu šo iespēju izmantot," teica direktors. Lēmums par Andrupenes pamatskolas reorganizāciju pašvaldībā netika atbalstīts. Sniegt komentārus par to Dagdas novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja Marija Mickeviča nevarēja, norādot vien, ka šobrīd nevajadzētu būt bažām par skolas akreditāciju, kā arī par tās pastāvēšanu tuvākajā nākotnē.

"2019. gada nogalē tika atcelts skolēnu skaita [kritērijs] pamatskolās. Mēs gaidīsim, kādi būs šie dokumenti 2020. gadā. Ja skolai ir iesniegts kvalitatīvs attīstības plāns, kurš parāda, ka absolūti visās jomās notiek reāls, konkrēts darbs, tad uztraukumam nav pamata," norādīja Dagdas novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītāja.

Akreditācijas komisija Andrupenes pamatskolā gaidāma janvāra beigās. Savukārt jau šobrīd zināms, ka no nākamā mācību gada tiks slēgta Dagdas novada Asūnes sākumskola.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti