Dienas ziņas

Erdogans paliek Turcijas prezidenta amatā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Reģionos viedokļi par prezidenta amata kandidātiem – krasi atšķirīgi

Reģionos viedokļi par Valsts prezidenta amata kandidātiem krasi atšķirīgi

Jau trešdien, 31. maijā, Saeima vēlēs Valsts prezidentu. Uz šo amatu pretendē trīs kandidāti. Lai arī balsojums ir politiķu rokās, reģionos iedzīvotāji izsaka savas domas par to, kura būtu labākā valsts augstākā amatpersona Latvijā, un viedokļi par kandidātiem ir krasi atšķirīgi.

Viens no prezidenta amata kandidātiem Uldis Pīlēns nāk no Latvijas trešās lielākās pilsētas Liepājas. Daļai liepājnieku šis ir būtisks fakts, lai atbalstītu viņu, taču citi tieši pretēji – kritizē šādu izvēli.  

"Pīlēns – viņš ir bijis komunistu partijā. Ja mēs gribam tikt vaļā no komunistiem, tad nedrīkstam pieļaut šādu iespēju, ka valsts galva ir bijis komunistu partijā. Ar ārlietu ministru [Edgaru] Rinkēviču cepuri nost. Es ļoti labi atzīstu viņa darbu, bet tā viņa ģimenes dzīve, nu, rēķināsim – tas arī pietiekami slidens. Nu tad no visiem trīs kandidātiem paliek [Elīna] Pinto. To gan es vismazāk zinu. Vienīgi zinu, ka viņa ir gados jaunāka par mani, ārzemju izglītība iegūta, plus vēl viņai ir vīrs ārzemnieks. Nu šai ziņā tā kā viss būtu kārtībā," vērtēja liepājniece Māra.

Valsts pretējā flangā, kur atrodas Latvijas otrā lielākā pilsēta Daugavpils, aptaujāto iedzīvotāju simpātijas aptuveni vienādās proporcijās dalās starp visiem trim kandidātiem.

Arī šeit ļaudis savu viedokli pauda argumentēti, un ir jūtams, ka viņiem prezidenta vēlēšanu rezultāts nav vienaldzīgs.

"Ļoti sarežģīts jautājums, bet man šķiet, ka vai nu Rinkēviču, vai nu Pinto, bet izcili, ja saliktu abus kopā, jo Rinkēvičs sevi ir pierādījis starptautiskajā politiskajā arēnā, beidzot nav kauns gluži par savas valsts pārstāvjiem, savukārt Elīnai Pinto ir ļoti mūsdienīgs un tāds jēgpilns skatījums par to, kā sabiedrība, valsts var attīstīties," sacīja daugavpiliete Diāna. Jautāta par Pīlēna kandidatūru, viņa sacīja: "Neredzu šo cilvēku prezidenta amatā. Es nezinu, vai ar to, ka cilvēkam piemīt uzņēmējdomāšana un laba izglītība, pietiek prezidenta amatam."

Par prezidenta vēlēšanām un šī amata kandidātiem savu viedokli paust nevairījās arī mazpilsētu iedzīvotāji – gan Latvijas austrumu pierobežā, Kārsavā, gan arī leišmalītē – Bauskā.

"Teiksim, Rinkēvičs! Kaut kādi, kas iepazīti jau. Īstie latvieši, kas ir. Es tā redzu, ka viņš tāds prātīgs ir, stabils. [Pīlēns] spējīgs ir, bet tāds jauns kaut kāds, nebija zināms. Mana sieva vairāk grib sievietes. Uzņēmīgākas viņas, saka," atzina kārsavietis Antons.    

Protams, kā allaž, ir arī cilvēki, kuri netic nevienam kandidātam un arī politiķiem kopumā.

"Man liekas, nevienam. Nu Rinkēvičs vispār nekas nav, kas man zināms. Pinto vispār kaut kur klīst, viņa tak nav Latvijā. Un kas ir Pīlēns? Nu tie jau ir biznesmeņi, vai viņi kaut ko mums mainīs?" vaicāja baušķeniece Lauma.

"Man liekas, ka viņi visi vienādi. Goda vārds, es tai politikai neticu, jo viss, kas notiek dzīvē, nekāda uzlabojuma nav. Jo viss, ko iepriekšējie izdarījuši, tā nākošie kaut ko tādu uz priekšu. Tautu pamāna, solīt sola visu, bet izpildījuma nav," uzskata baušķeniece Rita.

KONTEKSTS:

Valsts prezidenta vēlēšanas Saeimā notiks 31. maijā.

Šim amatam izvirzīti divi koalīciju veidojošo partiju pārstāvji – "Apvienotais saraksts" pieteicis uzņēmēja un politiskā spēka dibinātāja Pīlēna kandidatūru, bet "Jaunā Vienotība" izvirzījusi savu partijas biedru, ārlietu ministru Rinkēviču. Savukārt opozīcijā esošā Saeimas frakcija "Progresīvie" izvirzīja latviešu diasporas pārstāvi, bezpartejisko Pinto.

Nevienam no viņiem šobrīd nav ievēlēšanai nepieciešamā 51 deputāta atbalsta. 

Iedzīvotāju aptauja liecina, ka 35% aptaujāto neatbalsta nevienu no trim Valsts prezidenta amatam izvirzītajiem kandidātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti