Palīdzi jauniešiem, kurus līdzcilvēki izvēlas neredzēt!

«Dod pieci!» sešās dienās riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem saziedoti 206 383 eiro

Aizritot sabiedrisko mediju labdarības maratona "Dod pieci!" sestajai diennaktij, zināms, ka līdz šī vakara plkst. 18.00 saziedoti 206 383 eiro riskam pakļautu bērnu un jauniešu atbalstam. Šobrīd bezpeļņas organizācijas Latvijā saņēmušas jau teju 100 palīdzības pieteikumus no jauniešiem, kam nepieciešams gan emocionāls atbalsts, gan praktiska palīdzība.   

Visi labdarības maratonā "Dod pieci!" saziedotie līdzekļi 100% apmērā caur projekta partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv nonāks pie bezpeļņas organizācijām, kas sniedz profesionālu palīdzību bērniem un jauniešiem, kuri palikuši bez pienācīgas ģimenes un sabiedrības aprūpes, cietuši no vardarbības un citiem noziegumiem, saskaras ar dažādām dzīves grūtībām.  

"Pie mums pēc palīdzības vēršas gan jaunieši, gan ģimenes locekļi. Vienā gadījumā pēc palīdzības ir vērsies arī kaimiņš, kurš ir novērojis, ka jaunietis tiekot fiziski ietekmēts no vecāku puses. Jaunieši pēc palīdzības griežas pēc draugu ieteikuma, kuri jau ir saņēmuši mentora atbalstu, kā arī vecāki, kuru draugu bērni ir saņēmuši atbalstu. Esam saņēmuši zvanus arī no cilvēkiem, kuri vērsās pēc atbalsta pēc "Dod pieci!" labdarības maratonā dzirdētās informācijas," norāda Liepājas jauniešu mentora tīkla koordinatore, jauniešu mentore Elīna Briljonoka. Viņa, pārstāvot vienu no bezpeļņas organizācijām, kas ir gatava īstenot šī gada "Dod pieci!" ziedojumu mērķi – "YOU+"–, norāda, ka jaunieši lūguši atbalstu arī pēc nodarbībām skolās, kas ir paredzētas vardarbības mazināšanai. 

Dīdžejs Toms Grēviņš stikla studijā Doma laukumā turpina uzklausīt gan ziedotāju zvanus, gan pieredzes stāstus, ar ko dalās cilvēki, kuri bērnībā un pusaudžu gados saskārušies ar grūtībām. Tāpat tiek uzklausīti dažādi jomas eksperti un cilvēki, kuri ikdienā palīdz grūtībās nonākušiem bērniem un jauniešiem.  

Stikla studijā šodien viesojās arī Bērnu slimnīcas fonda un Pusaudžu resursu centra valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa, kura norādīja, ka katram pusaudzim ir nepieciešama individuāla pieeja – individuāli piemeklēti speciālisti, mentori un cita veida palīdzība. "Pieaudzis cilvēks nevar domāt, ka visa vaina ir pusaudzī un viņš vienkārši tā ir izvēlējies būt šāds, uzvesties šādi, izturēties šādi. Tam ir iemesli, kāpēc pusaudzis tā rīkojas, un bieži vien, uzzinot šo jauniešu dzīves stāstu, es nezinu, vai es varētu rīkoties citādāk. Ir ļoti liela varbūtība, ka es būtu tieši tikpat nikna uz visu pasauli, mana uzvedība būtu tieši tikpat provocējoša un brīžiem agresīva." 

Tāpat stikla studijā viesojas daudzi sabiedrībā zināmi mūziķi, tai skaitā Lauris Reiniks, Samanta Tīna, Chris Noah, "Pienvedēja piedzīvojumi", Ozols un daudzi citi. Dziedātāja Emilija Bērziņa, ciemojoties stikla studijā, atzina, ka šī gada labdarības maratona tēma skar arī viņu un viņas nākotni. "Es esmu Latvijas nākotne, mēs visi jaunieši esam Latvijas nākotne. Jaunietis ir pieaugušo zīdainis. Tev visvairāk vajag pieaugušo, kad tu esi jaunietis, tev it kā ir visas tiesības nopirkt alkoholu, bet tu esi zīdainis – tev ir vajadzīga tā pirmā apdedzināšanās." 

Turpinās pasaulē garākā labdarības skriešanas stafete 

Sestajā labdarības maratona "Dod pieci!" dienā Doma laukumā turpinās arī pasaulē garākā labdarības skriešanas stafete. Tās laikā, iesaistot pēc iespējas vairāk skrējējus, uz skrejceliņa bez apstājas paredzēts noskriet teju 158 stundas. Skriešanas stafete, gluži tāpat kā pats labdarības maratons, ir nepārtraukta un notiek arī nakts stundās. Šodien pēcpusdienā uz skrejceliņa bijuši jau teju 400 skrējēji, kopā pieveicot vairāk nekā 900 km.  

Ziedotājam, kas "Dod pieci!" šī gada labdarības mērķim ziedo vismaz 10 000 eiro, ir iespēja kļūt par diennakts skrējiena patronu. Šodien par labdarības stafetes patronu kļuva uzņēmums "Finnfoam", bet rīt, labdarības maratona "Dod pieci!" noslēguma dienā, par skrējiena patronu kļūs uzņēmums "Printful". Savukārt uzņēmumi "Balticovo", "Scandic Fusion", "Merks mājas" un "Compensa Life" stafeti ar savu ziedojumu jau atbalstījuši. 

Tāpat arī paši ziedotāji izdomā aizvien jaunas aktivitātes, kā iesaistīties šī gada labdarības maratona tēmas aktualizēšanā un ziedojumu vākšanā. Piemēram, šodien stafetes zibaktivitātē pie Brīvības pieminekļa cilvēki ar kustību un citiem funkcionāliem traucējumiem aicināja atbalstīt "Dod pieci!" akcijas tēmu un ievērot arī tos jauniešus, kuri dažādu sarežģītu dzīves apstākļu un invaliditātes dēļ bērnībā un pusaudžu gados bija pakļauti vardarbībai un klajai necieņai, ierobežojumiem tikt uztvertam pilnvērtīgi līdz izvēlei atstāt, pamest, atteikties. 

Skaties tiešraidi!

Par labdarības maratonu "Dod pieci!"

Ik gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnu namiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem, kā arī Latvijā nonākušo Ukrainas kara bēgļu bērnu atbalstam. Kopā šo gadu laikā ir saziedoti vairāk nekā 3 miljoni eiro.

Labdarības maratons "Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kurā dažādās Eiropas valstīs radio dīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai labdarības maratona izraudzītai grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 radošā komanda.

"Dod pieci!" organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Savu atbalstu labdarības maratona "Dod pieci!" norisē sniedz arī vairāk nekā 20 uzņēmumi.

Ziedojuma iespējas un mērķis:

 • No 1. līdz 21. decembrim – tīmekļa vietnē dod.pieci.lv iespējams apmainīt ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā ar elektronisko norēķinu starpniecību.

 • No 1. līdz 21. decembrim ziedot var visās "Circle K" uzpildes stacijās, kur tiks pieņemti gan skaidras, gan bezskaidras naudas ziedojumi. Šogad, tāpat kā pērn, "Circle K" dubultos to ziedojumu apjomu, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās.

 • No 15. līdz 21. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumi tiks pieņemti arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.

 • Līdz pat Zvaigznes dienai, 2024. gada 6. janvārim, ziedojumi tiks pieņemti labdarības organizācijas Ziedot.lv tīmekļa vietnē www.ziedot.lv,  izvēloties projektu "Dod pieci!".

Visi saziedotie līdzekļi 100% apmērā caur projekta partneri – labdarības organizāciju Ziedot.lv – nonāks pie bezpeļņas organizācijām, kas sniedz profesionālu palīdzību bērniem un jauniešiem, kuri palikuši bez pienācīgas ģimenes un sabiedrības aprūpes, cietuši no vardarbības un citiem noziegumiem, saskaras ar dažādām dzīves grūtībām. 

KUR PIETEIKT PALĪDZĪBU? VAIRĀK INFORMĀCIJAS "DOD PIECI!" MĀJASLAPĀ

Ārkārtas tūlītēja palīdzība:

 • OPEN Radošais centrs. Ja esi nonācis grūtībās un tev ir nepieciešama palīdzība, tostarp droša apmešanās vieta un atbalsts, tad zvani vai raksti jebkurā diennakts laikā.

 • "YOU+". Ja tev nepieciešams tūlītējs emocionālais atbalsts, sazinies ar "YOU+". Pieejama arī droša apmešanās vieta Liepājā.

 • Sociālā atbalsta un izglītības fonds (SAIF). Ja tev ir nepieciešams emocionāls un praktisks mentoru atbalsts, ģimenes asistenta atbalsts vai speciālistu (psihologs, bērnu psihiatrs u. c.) konsultācijas, sazinies.

 • Laiks jauniešiem. Ja tev ir nepieciešama droša apmešanās vieta un atbalsts Bauskā / Zemgalē, tad zvani vai raksti jebkurā diennakts laikā.
   

Ja nepieciešama ilgtermiņa kompleksa palīdzība:

 • Palīdzēsim viens otram. Sazinies ar organizāciju, ja nepieciešams praktisks sociālais un materiālais atbalsts, kā arī atbalsta persona, kura palīdzēs atrast un pierakstīties uz vizīti pie psihologa vai cita speciālista.

 • Latvijas Samariešu apvienība. Ja ir nepieciešams ilgstošs psihosociāls atbalsts un dalība jauniešu atbalsta programmā "Palēciens", sazinies.

 • Resiliences centrs. Ja tev nepieciešama palīdzība atrisināt akūtus jautājumus un emocionāls atbalsts, sazinies.

 • "House of Hope". Ja esi 15-21 gadus vecs jaunietis un tev nepieciešams praktisks vai emocionāls atbalsts Liepājā un Dienvidkurzemē, sazinies.

 • Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija. Ja esi vecumā līdz 24 gadiem un tev nepieciešami dažāda atbalsta un sociālie pakalpojumi, sazinies.

 • Palīdzēsim.lv. Ja tev ir nepieciešams emocionāls un praktisks atbalsts, mentors un/vai atbalsta persona dažādu problēmsituāciju risināšanā, sazinies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti