Palīdzi jauniešiem, kurus līdzcilvēki izvēlas neredzēt!

Prezidents «Dod pieci!» noslēgumā: Palīdzēt jauniešiem – tas ir mūsu kopīgais darbs

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sabiedrisko mediju labdarības maratona "Dod pieci!" noslēgumā viesojās studijā un pateicās dīdžejam Tomam Grēviņam par izturību aizvadītajā nedēļā. Prezidents aicināja sabiedrību arī turpmāk, pēc labdarības maratona beigām, būt ieinteresētiem un saskatīt līdzās jauniešus, kuriem nepieciešama palīdzība. 

Katrā Latvijas skolā, katrā klasē ir kāds bērns vai pusaudzis, kurš nonācis grūtībās, bet kuru apkārtējā sabiedrība, iespējams, nepamana. 

"Man liekas, ka mēs tiešām, kaut kā dzīvojot savas dzīves, esot tādā riktīgā darba un ne tikai darba ritenī, bieži vien nepamanām to, kas notiek mums apkārt. Viena lieta, protams, ir šādi maratoni, viena lieta ir runāt par to ļoti intensīvi ļoti īsu brīdi, bet tas lielais jautājums ir, kā pēc tam, kad viss šis beigsies, mums ikdienā mēģināt atcerēties visiem kopā, ka mūsu līdzcilvēki, ka šie pusaudži nekur nepazudīs.

Ikdienā arī vajadzētu padomāt, vai klasē vai kaimiņu mājā nav kāds, kuram vienkārši vajadzētu pajautāt, kā tev iet," pauda Rinkēvičs.

Viņš atzina, ka no valsts puses vēl nav darīts pilnīgi viss iespējamais, lai šiem jauniešiem palīdzētu, taču vienlaikus uzsvēra – tikai valsts, tikai valsts institūcijas vai pašvaldību institūcijas nevarēs izdarīt visu šajā jautājumā nepieciešamo. 

"Viens ir valsts ceļš, arī es turpināšu aktualizēt šo tēmu ar atbildīgajām amatpersonām, bet otrs ceļš ir katrs cilvēks, kurš kaut ko ierauga un var palīdzēt, – tas ir tikpat vērtīgi kā institūcija. Tas ir mūsu kopīgais darbs," uzsvēra Rinkēvičs. 

Kā noslēdzošo "Dod pieci!" dziesmu prezidents izraudzījās "Savās mājās, savā tēvijā" – lai tā skan kā atgādinājums tam, ka mēs katrs beigu beigās esam savās mājās, savā tēvijā, un mums pašiem šī māju sajūta ir jārada. 

Par labdarības maratonu "Dod pieci!"

Ik gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnu namiem, jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai,  neārstējami slimu cilvēku aprūpei un speciālās pārtikas iegādei, vardarbības mazināšanai ģimenēs, vides uzlabošanai cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem, kā arī Latvijā nonākušo Ukrainas kara bēgļu bērnu atbalstam. Kopā šo gadu laikā ir saziedoti vairāk nekā 3 miljoni eiro.

Labdarības maratons "Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kurā dažādās Eiropas valstīs radio dīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai labdarības maratona izraudzītai grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 radošā komanda.

"Dod pieci!" organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Savu atbalstu labdarības maratona "Dod pieci!" norisē sniedz arī vairāk nekā 20 uzņēmumi.

KUR PIETEIKT PALĪDZĪBU? VAIRĀK INFORMĀCIJAS "DOD PIECI!" MĀJASLAPĀ

Ārkārtas tūlītēja palīdzība:

 • OPEN Radošais centrs. Ja esi nonācis grūtībās un tev ir nepieciešama palīdzība, tostarp droša apmešanās vieta un atbalsts, tad zvani vai raksti jebkurā diennakts laikā.

 • "YOU+". Ja tev nepieciešams tūlītējs emocionālais atbalsts, sazinies ar "YOU+". Pieejama arī droša apmešanās vieta Liepājā.

 • Sociālā atbalsta un izglītības fonds (SAIF). Ja tev ir nepieciešams emocionāls un praktisks mentoru atbalsts, ģimenes asistenta atbalsts vai speciālistu (psihologs, bērnu psihiatrs u. c.) konsultācijas, sazinies.

 • Laiks jauniešiem. Ja tev ir nepieciešama droša apmešanās vieta un atbalsts Bauskā / Zemgalē, tad zvani vai raksti jebkurā diennakts laikā.
   

Ja nepieciešama ilgtermiņa kompleksa palīdzība:

 • Palīdzēsim viens otram. Sazinies ar organizāciju, ja nepieciešams praktisks sociālais un materiālais atbalsts, kā arī atbalsta persona, kura palīdzēs atrast un pierakstīties uz vizīti pie psihologa vai cita speciālista.

 • Latvijas Samariešu apvienība. Ja ir nepieciešams ilgstošs psihosociāls atbalsts un dalība jauniešu atbalsta programmā "Palēciens", sazinies.

 • Resiliences centrs. Ja tev nepieciešama palīdzība atrisināt akūtus jautājumus un emocionāls atbalsts, sazinies.

 • "House of Hope". Ja esi 15-21 gadus vecs jaunietis un tev nepieciešams praktisks vai emocionāls atbalsts Liepājā un Dienvidkurzemē, sazinies.

 • Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija. Ja esi vecumā līdz 24 gadiem un tev nepieciešami dažāda atbalsta un sociālie pakalpojumi, sazinies.

 • Palīdzēsim.lv. Ja tev ir nepieciešams emocionāls un praktisks atbalsts, mentors un/vai atbalsta persona dažādu problēmsituāciju risināšanā, sazinies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti