Panorāma

Hokejisti tiek pie Dziesmu svētku biļetēm

Panorāma

Panorāma

Rīgā atjaunos 11. tramvaja kustību

Tramvaja testa brauciens pāri Brasas tiltam – veiksmīgs

Ne tikai uz Dziesmusvētku laiku, bet jau ierastajā maršrutā no Rīgas centra uz Mežaparku un atpakaļ atkal dosies 11. tramvajs, kas nekursēja gandrīz gadu. Pirmdien pāri remontējamajam Brasas tiltam notika zemās grīdas tramvaja izmēģinājuma braucieni, kas bija veiksmīgi, informēja "Rīgas satiksme".

Līdz ar to jau no otrdienas, 20. jūnija atjaunos 11. tramvaja maršruta kustību maršrutā "Stacijas laukums–Mežaparks".  

Līdz ar 11. tramvaja kustības atjaunošanu tiks pārtraukta 11T autobusa kustība.

11. tramvaja kustības saraksts pieejams šeit.

Patlaban notiek sliežu remonta darbi Aspazijas bulvārī, tāpēc 11. maršruta tramvaja kustība tiks atjaunota maršrutā "Stacijas laukums–Mežaparks". Brīdī, kad šos darbus pabeigs, tramvajs atsāks kursēt maršrutā "Ausekļa iela–Mežaparks".

Pēc pirmdien notikušā tehniskā reisa Brasas tilts atzīts par drošu satiksmes atjaunošanai, paziņojumā medijiem informēja Rīgas dome.

Rīgas domes Satiksmes departaments ir pieņēmis aktu par tramvaja satiksmes organizēšanu/atjaunošanu, kurā Duntes ielas pusē izbūvētais pārvads ir atzīts par derīgu reversīvās satiksmes palaišanai.

Brasas tiltam ir nodrošināta projektā noteiktā nestspēja, un visu šobrīd Rīgā ekspluatācijā esošo tramvaju modeļu (ar pilnu masu) ekspluatācija uz pārvada ir droša. Brasas tilta apsekošanu un akta sastādīšanu veica komisija, kuras sastāvā bija atbildīgais būvdarbu vadītājs, būvuzraugs, autoruzraugs un Satiksmes departamenta pārstāvis, informēja Rīgas dome.

Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība") medijiem atzina, ka "vēl februārī, kad sāka betonēt šos laidumus, tas bija ļoti izaicinoši, daudzi, zinu, ka neticēja, un ir gandarījums, ka Dziesmu svētku tramvajs būs".

"Rīgas satiksmes" valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa savukārt pauda, ka "viss ir izdarīts, nolasīti liekie bruģakmeņi, ceļazīmes pārliktas. Pieturvietu zīmes pārliktas tā, lai netraucē kustību. Tādēļ rīt pulksten 4.21 pirmais tramvajs no 5. depo izbrauks savā atjaunotajā 11. maršrutā."

KONTEKSTS:

Brasas tilta būvdarbu dēļ no pērnā gada 18. jūlija slēgts 11. tramvaja maršruts un "Rīgas satiksme" pasažieru pārvadājumus šajā laikā organizēja ar 11T maršruta autobusiem.

Pirms 60 gadiem būvētā Brasas tilta remonts sākts 2019. gada aprīlī. Taču drīz vien darbus nācās apturēt ne tikai atrasto apbedījumu dēļ, bet arī tāpēc, ka tilts izrādījies sliktākā stāvoklī, nekā prognozēts. Līdzās tiltam izveidota pārbrauktuve, bet tiltu bija ļauts šķērsot tramvajam.

Pēc trim cenu aptaujām 2020. gadā panākta vienošanās, ka Brasas pārvada pārbūvi turpinās, sākumā bija iecerēts darbus pabeigt līdz 2022. gada vasarai. Vēlāk Rīgas dome nolēma, ka būvēs jaunu tiltu, taču projekta saskaņošanas termiņš vairākkārt pārlikts. Tilta būvniecību solīja pabeigt līdz Dziesmu svētkiem 2023. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti