Trešdien 11. tramvajs sāks kursēt pa abām Brasas tilta pusēm

Trešdien, 1. novembrī, 11. tramvaja maršruta satiksmi atjaunos arī pār Brīvības ielas pusē izbūvēto pārvadu. Pārējo transportlīdzekļu satiksmi pār Brasas tiltu plānots atjaunot novembra pirmajā pusē, informēja Rīgas domē.

Noslēgumam tuvojas Brasas tilta pārbūve, kuru veido divi, blakus esoši un savstarpēji nesaistīti pārvadi. Duntes ielas pusē esošā pārvada būvniecība noslēdzās jūnijā, kad pār to atklāja reversīvu tramvaju satiksmi. No 1. novembra tramvaja satiksmi atjaunos arī pār Brīvības ielas pusē izbūvēto pārvadu, tādējādi uz Brasas tilta atjaunojot tramvaju satiksmi, kāda tā bija pirms tilta rekonstrukcijas.

"Rīgas satiksmē" informēja, ka darba dienā 11. tramvaja maršrutā tiks palielināts reisu skaits par sešiem reisiem, no 172 reisiem uz 178 reisiem. Tāpat izmaiņas kustību sarakstā būs arī brīvdienās.  

"Līdz ar Brasas tilta atvēršanu tramvaju satiksmei abos virzienos 11. tramvajs varēs kursēt raitāk un biežāk, kas būs jūtams uzlabojums ikdienā ikvienam, kurš pilsētā regulāri pārvietojas ar sabiedrisko transportu. Pilnīgai sabiedriskā transporta satiksmes atjaunošanai drīzumā – tuvākajās nedēļās – sekos arī tilta atvēršana gājējiem, velobraucējiem un automašīnām," sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Brasas tilta rekonstrukcija ir paveikta 90% apjomā. Šobrīd turpinās zem pārvada esošās Laktas ielas atjaunošana, ceļa zīmju uzstādīšana un ceļa horizontālā apzīmējuma uzklāšana, kā arī gaismekļu uzstādīšana.

Pašvaldībā atgādināja, ka 2019. gada maijā Brasas tilta būvdarbus apturēja, tilta nesošajās konstrukcijās atklājot būtiskus bojājumus. Saskaņā ar izmainītā būvprojektu tilts pilnībā pārbūvēts. To uzsāka 2022. gada maijā, pēc tam, kad Ministru kabinets atbalstīja vairāk nekā 11 miljonu eiro liela aizdevuma piešķiršanu projekta realizācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti