Levits iecelts par Latvijas īpašo pārstāvi starptautisko tiesību un valstu atbildības jautājumos

Bijušais Valsts prezidents Egils Levits iecelts par Latvijas īpašo pārstāvi starptautisko tiesību un valstu atbildības jautājumos, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Levits amatā iecelts ar Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rīkojumu.

Levits minētajā amatā iecelts uz Rinkēviča pilnvaru laiku.

Īpašajam pārstāvim starptautisko tiesību un valstu atbildības jautājumos savi pienākumi jāveic saziņā ar Valsts prezidentu.

Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris aģentūrai LETA norādīja, ka kopš kara pirmajām dienām Latvija ir stingri iestājusies par nepieciešamību panākt visaptverošu Krievijas atbildību par starptautisko tiesību pārkāpumiem un vissmagākajiem starptautiska mēroga noziegumiem, kas pastrādāti pret Ukrainu un Ukrainā.

Tādēļ Latvija nelokāmi atbalsta valstu atbildības mehānisma stiprināšanu un attīstību starptautiskajās tiesībās, it sevišķi "ad hoc" starptautiska tribunāla izveidošanu agresijas nozieguma pret Ukrainu iztiesāšanai, kas aizpildītu robu Starptautiskās Krimināltiesas jurisdikcijā.

Latvijai jābūt cieši iesaistītai starptautisko tiesību attīstības procesā, lai palīdzētu stiprināt noteikumos balstītu starptautisko kārtību un atjaunot starptautisko taisnīgumu, uzsver Drēģeris.

Īpašā pārstāvja uzdevums ir saziņā ar Valsts prezidentu stiprināt Latvijas pārstāvību un klātbūtni dažādajos formātos, tajā skaitā neformālos, kuros tiek apspriesta un vērtēta starptautisko tiesību attīstība augšminētajos jautājumos.

Levits savus uzdevumus veic bez atlīdzības.

KONTEKSTS:

Iepriekšējā prezidenta Egila Levita pilnvaras beidzās 8. jūlijā, kad šajā amatā stājās jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Levits Valsts prezidenta amatā nostrādāja vienu pilnvaru termiņu – četrus gadus. Sākotnēji viņš paziņoja, ka kandidēs uz šo amatu vēlreiz, taču, apzinoties atbalsta trūkumu Saeimā, Levits teju pēdējā brīdī tomēr atteicās kandidēt uz otro pilnvaru termiņu.

Viņš iepriekš atzinis, ka pēc prezidentūras beigām gatavs turpināt strādāt Latvijas labā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti