Panorāma

Šogad gaidāmas būtiskas izmaiņas uzņemšanā augstskolās

Panorāma

Koalīcijas pārbūvi turpinās piecpusējās sarunās

Prokurore V. Lazarevam prasa divus gadus nosacīti

Par uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu prokurore varmākam prasa nosacītu cietumsodu

Divus gadus nosacīti! Tādu sodu prokurore lūdz tiesu piespriest Valērijam Lazarevam, kurš pirms gada Āgenskalnā piekāva jaunieti un pieprasīja noņemt no pleciem Ukrainas karogu. Lazarevs karogu nosauca par fašistu lupatu, un cietušajam jaunietim nav šaubu, ka tas bija nacionāla naida kurināts noziegums. Trešdien, 14. jūnijā, tiesā Lazarevs savu vainu pilnībā atzina.

Viens gads un nepilns mēnesis šķir šo tiesas dienu no notikumiem Āgenskalnā, kad pēc saviļņojoša Ukrainas atbalsta pasākuma mājupceļā jaunietis saņēma divus belzienus. Par to, ka viņam uz pleciem bija Ukrainas karogs.

"Viss šis noziegums tika paveikts tikai Ukrainas karoga dēļ. Kā mēs zinām, Krievijas propaganda ir ļoti ietekmīga Latvijā. Un vairāki cilvēki ir tās iespaidā," tiesas sēdē sacīja cietušais.

Beidzot vaigā skatāms pats sitējs. Valērijs Lazarevs. Viņš atbildēt uz jautājumiem atteicās. Pēc brīža tapa zināms, ka ēku apsaimniekošanas uzņēmumā strādājošais Lazarevs nesaprot valsts valodu. Tādēļ tika pieaicināts tulks. Apsūdzētais savu vainu tiesā pilnībā atzina. 

Prokurore neapšauba, ka tas bijis naida noziegums. "Huligānisms, nodarot miesas bojājumus, bet, tā kā ir pastiprinošais apstāklis, veidojas naida nozieguma sastāvs," sacīja prokurore Herta Miķelsone. 

Viņa Lazarevam prasa piespriest nosacītu divu gadu cietumsodu un divu gadu ilgu pārbaudes laiku.

"Pārbaudes laika noteikšana būs audzinošāks sods par reālas brīvības atņemšanas sodu, jo tas viņu stimulēs atturēties no noziedzīga nodarījuma izdarīšanas un izdarīt secinājumus par savu," vērtēja prokurore.

Cietušā aizstāvji paliek pie tā, ka sodam jābūt reālai brīvības atņemšanai.

"Mēs neredzam īsti citu soda veidu, kas varētu likt šai personai apstāties un padomāt. Viņš apturēja auto, uzvilka motociklista cimdus un devās uzbrukumā tieši jaunietim, kuram ap pleciem bija Ukrainas karogs," teica zvērināta advokāte Santa Oborenko.

"Mans aizstāvamais savu vainu atzīst pilnībā, nožēlo, ir atlīdzinājis kaitējuma kompensāciju," skaidroja apsūdzētā pārstāve Inese Šulte.

Kompensāciju cietušais izmantojis mācību maksas segšanai Rīgas Tehniskajā universitātē, bet lielāko daļu – 4000 eiro – ziedojis Ukrainai.

Ceturtdien, 15. jūnijā, pēdējo vārdu tiesā teiks Lazarevs. Tad gaidāms spriedums.

KONTEKSTS:

Pērn maijā Rīgā pēc pasākuma "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" kāds vīrietis uzbruka jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs. Vīrietis tika aizturēts, bet vēlāk viņu atbrīvoja.  Pēcāk vīrietim piemēroja 200 piespiedu darba stundas. Viņš samaksāja visu prasīto morālo kompensāciju.

Cietušā advokāts uzsvēra, ka tikai reāls cietumsods mainīs izpratni par šādiem noziegumiem un prokurores lēmumu pārsūdzēja. Vēlāk attiecīgais prokurora priekšraksts par sodu – 200 stundām sabiedriski derīgā darbā – tika atcelts un kriminālprocess atjaunots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti