Prezidents: Situācija uz robežas ar Baltkrieviju – tests mūsu valstij

Aizvien biežāki mēģinājumi nelegāli šķērsot Baltkrievijas–Latvijas robežu ir tests mūsu valstij un mūsu izturībai, uzskata Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Prezidents trešdien, 13. septembrī, pēc tikšanās ar aizejošo premjeru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") medijiem sacīja, ka ir pārrunāta situācija uz austrumu robežas un pasākumi, ko valdība veic saistībā ar pieaugošo hibrīdkara intensitāti.

Prezidents pauda, ka gatavojamie valdības lēmumi, piemēram, par Silenes robežpunkta slēgšanu un citi pasākumi, ir pareizi un adekvāti.

"Jāiztur šis spiediens, šis ir tests mūsu valstij, mūsu izturībai, un esmu pārliecināts, ka atbildīgās struktūras tiks ar to galā," sacīja Rinkēvičs.

Savukārt Kariņš norādīja, ka, valsts drošība ir garantēta, neskatoties uz to, ka valdība mainās, un tas nozīmē, ka ir pieņemti pareizi lēmumi.

KONTEKSTS:

Pēdējās nedēļās ievērojami biežāk fiksēti mēģinājumi nelegāli iekļūt Latvijā no Baltkrievijas,  svētdien, 10. septembrī, robežu nelikumīgi mēģināja šķērsot 256 cilvēki, kas ir visu laiku lielākais diennakts laikā atklāto robežpārkāpēju skaits.

Iepriekš visu laiku lielākais robežpārkāpēju skaits fiksēts svētdien, 10. septembrī, kad robežu nelikumīgi mēģināja šķērsot 256 cilvēki.

Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts iepriekš atzina, ka saistībā ar Baltkrievijas sūtītajiem robežpārkāpējiem Latvija šobrīd ir izvirzīta kā mērķa valsts un uz mūsu robežām ir vissarežģītākā situācija.

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu. Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti