Panorāma

Panorāma

Panorāma

Atbalstu saņems ap 100 tūkstošu kredītņēmēju

Lazarevam par jaunieša piekaušanu divi gadi cietumā

Vīrietim par uzbrukumu Ukrainas karoga nēsātājam piespriež divu gadu reālu cietumsodu

Kurzemes apgabaltiesa šodien Valērijam Lazarevam par uzbrukumu Ukrainas karoga nēsātājam piesprieda divu gadu reālu cietumsodu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Lazarevs tiesā uzvedās bravūrīgi un joprojām nav atvainojies par notikušo.

Iepriekš pirmās instances tiesa Lazarevu atzina par vainīgu un sodīja ar nosacītu cietumsodu saskaņā ar Krimināllikuma 55. pantu. Apgabaltiesa, izskatot apelācijas sūdzību, atcēla Rīgas pilsētas tiesas spriedumu par nosacītas notiesāšanas piemērošanu.

Plānots, ka pilns apgabaltiesas spriedums tiks sastādīts 23. aprīlī, un to vēl varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā kasācijas kārtībā. Piekautais jaunietis Latvijas Televīzijai sacīja, ka izjūt gandarījumu par tiesas spriedumu: "Ne jau par to, ka ieliek cietumā. Bet tas viss velkas ilgi. Bet tas bija noziegums. Un par to ir atbildība. Nevis tikai staigās uz probāciju." Puisis norādīja, ka Lazarevs viņam joprojām nav atvainojies par notikušo.

Uz to norādīja arī cietušā advokāts Egons Rusanovs: "Arī apelācijā nebija saskatāma ne vainas atzīšana, ne patiesa nožēla, tāpat Lazarevs atteicās sniegt liecības. Bez skaidrojuma palika tas, kādēļ bija sniedzis apzināti nepatiesas liecības. (..) Apelācija pareizi novērtēja to, ka nav pārliecības, ka neizdarīs jaunus likuma pārkāpumus."

Jau vēstīts, ka iepriekš pirmās instances tiesa vīrietim piesprieda divu gadu nosacītu cietumsodu ar divu gadu pārbaudes laiku. Tomēr piekautais jaunietis iesniedza apelācijas sūdzību, līdz ar to lieta bija jāskata apgabaltiesā.

Sākotnēji prokuratūra pērn vasarā Lazarevam par uzbrukumu jaunietim piemēroja 200 stundu sabiedrisko darbu.

Šādu vienošanos bija iespējams panākt, jo apsūdzētais savu vainu atzina un samaksāja cietušā prasīto morālā kaitējuma kompensāciju – 6034 eiro.

Tomēr jaunieša advokāts pārsūdzēja prokurora lēmumu, Ģenerālprokuratūra atcēla prokurora pieņemto lēmumu par minēto sodu, un kriminālprocess tika atjaunots.

Pirmās instances tiesā prokurore Herta Miķelsone apsūdzētajam bija lūgusi piespriest nosacītu cietumsodu uz diviem gadiem, kā arī probācijas uzraudzību.

Advokāts Rusanovs uzsvēra, ka šim spriedumam ir arī audzinošs raksturs, lai mazinātu naida noziegumu skaitu Latvijā, jo izskan ziņas par publiskās vietās norautiem Ukrainas karogiem un citām naida izpausmēm: "Naida noziegumu skaits ir pieaudzis. Un situācija kļūst dramatiskāka. Savlaicīgi šāds spriedums ir. Tam būtu jāpilda arī ģenerālās prevencijas funkcija, atturot citas personas ko tādu darīt. Citiem vārdiem sakot – ar tādu mīkstčaulīgu un mīkstsirdīgu attieksmi nekas tālāk nedrīkst notikt."

KONTEKSTS:

2022. gada maijā Rīgā pēc pasākuma "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" Lazarevs uzbruka jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs. Vīrietis tika aizturēts, bet vēlāk viņu atbrīvoja. Pēcāk vīrietim piemēroja 200 piespiedu darba stundas. Viņš samaksāja visu prasīto morālo kompensāciju.

Cietušā advokāts uzsvēra, ka tikai reāls cietumsods mainīs izpratni par šādiem noziegumiem, un prokurores lēmumu pārsūdzēja. Vēlāk attiecīgais prokurora priekšraksts par sodu – 200 stundām sabiedriski derīgā darbā – tika atcelts un kriminālprocess atjaunots.

Blakus uzbrucējam uzbrukuma brīdī automašīnā atradās policijas darbiniece Anastasija Cvirko. Viņai citā lietā uzrādīta apsūdzība par bezdarbību. Policiste ir atvaļināta no dienesta. Rīgas pilsētas tiesa policistei piesprieda naudas sodu 9300 eiro apmērā, bet Cvirko spriedumu pārsūdzēja, un tagad lieta atrodas Kurzemes apgabaltiesā, kura plāno lietu skatīt 12. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti