Panorāma

Ukraina notur iniciatīvu frontē

Panorāma

Panorāma

Ceļā devies jau 100. tviterkonvojs

Ceļā uz Ukrainu devies jau simtais «Tviterkonvojs»

Krievijas sāktais karš Ukrainā turpinās jau pusotru gadu un savā ziņā jau kļuvis par daļu no mūsu ikdienas. Taču tas nenozīmē, ka esam ar to samierinājušies. Gluži pretēji – reizē ar karu par ikdienu kļuvusi arī neatlaidīga un spītīga palīdzība Krievijas agresijas plosītajai Ukrainai. To pierāda arī biedrības "Agendum" rīkotie auto konvoji, un Jaunmārupē ceļam sagatavots jau simtais "Tviterkonvojs".

Konvojam mašīnas jau sagatavotas, arī brīvprātīgie šoferi jau sapulcējušies, lai saņemtu atslēgas un dotos ceļā uz Ukrainu. Šāda aina Jaunmārupē vērojama jau simto reizi. 

Par godu apaļajam ciparam – pirms starta katram pa kūciņai.

Daudzi no šoferiem jau vairs nespēj saskaitīt, cik reižu braukuši uz Ukrainu, bet kādam šis 100. konvojs būs pirmais. 

Viens no brīvprātīgajiem šoferiem ir Didzis, kurš vairs neatminas, cik konvojos devies: "Tas ir vienīgais, kā es varu dot savu ieguldījumu, lai to visu [karu] varētu palīdzēt apturēt."

Savukārt Kristapam šis ir pirmais konvojs. Viņš iesaistījies, jo šobrīd ir bezdarbnieks: "Tā nu ir sanācis, ka esmu palicis bez darba, līdz ar to varu atļauties mazāk pagulēt nedēļas nogalē un pirmdien pagulēt vairāk. Tad nu tas brīvais laiks jāizmanto, kā var, pēc iespējas labāk."

Simtajā konvojā uz Ukrainu dosies vairāk nekā 30 vieglo auto, kā arī

divi pasažieru autobusi, kravas auto un pat Durbes zemnieku ziedotā piena cisterna. Tā turpmāk Ukrainā vadās dzeramo ūdeni. 

Brīvprātīgais Māris sacīja, ka cisterna stāvējusi brīva, un zemnieki sapratuši, ka nu ir īstais brīdis pielikt arī savu roku Ukrainas atbalstīšanā.

Mašīnas uz Ukrainu nedodas tukšas – gan šoferi, gan citi ziedotāji tās pielādē ar noderīgām lietām. Jelgavas un Ozolnieku airētāji sarūpējuši pat laivas. Tādi kajaki Zviedrijas armijā par esot apbruņojumā, sacīja konvoja atbalstītājs Gaitis.

Tikmēr iniciatīvas "Tviterkonvojs" aizsācējs Reinis Pozņaks sacīja, ka entuziasms un atsaucība joprojām ir milzīga un nenoplok: "Netrūkst brīvprātīgo, kas grib tās mašīnas dzīt. Arī daudzi cilvēki ziedo mašīnas. Man te katra diena, ko mēs turpinām, ir pārsteigums. Tas ir apbrīnojami, bet entuziasms cilvēkiem neapstājas absolūti. Mēs esam forša tauta!" 

Gan organizatori, gan brīvprātīgi šoferi ir pārliecināti, ka apņēmība un vēlme palīdzēt neapsīks līdz pat Ukrainas uzvarai. 

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un nocietinātās Krievijas okupācijas spēku pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti