Panorāma

ANO klimata konferencei jāizšķir fosilā kurināmā nākotne

Panorāma

Panorāma

Robežpārkāpēji ielauzušies ne vienā vien īpašumā

Robežsardze: Robežpārkāpēji ielauzušies ne vienā vien īpašumā

No piektdienas robežsargiem ir plašākas pilnvaras arī teritorijās, kur līdz Baltkrievijai ir vairāki desmiti kilometri. Valsts robežsardzē skaidro – tas tāpēc, ka konstatēti vairāki gadījumi, kad nelegāli robežu šķērsojušie un tie, kuri viņiem palīdz, ielauzušies un uzturējušies nomaļos lauku īpašumos.

Vietējie iedzīvotāji par to dzirdējuši nav, un no nevēlamiem viesiem nobijušies arī nav. Tagad uzsnidzis pamatīgs sniegs, iestājies sals un robežpārkāpēju kļuvis mazāk, taču viss var mainīties.   

Robežsardze: Robežpārkāpēji bieži ielaužas neapdzīvotos īpašumos

Oktobrī vēstīts par vairākkārtīgu robežpārkāpēju ielaušanos nomaļā mājā netālu no Nirzas.

Valsts robežsardzē apgalvo, ka šis nebija vienīgais gadījums.

Robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieka vietnieks Raimonds Kublickis LTV stāstīja, ka ir "atrastas lietas, priekšmeti, materiāli, kas liecināja, ka grupas īsāku vai ilgāku laiku uzturējās atsevišķās neapdzīvotās mājās, šķūņos.

To gadījumu bija ļoti daudz. Tendence tikai pieauga."

Valsts robežsardzē apgalvo, ka gadījumi atklāti teritorijās, kur līdz šai nedēļai nebija pastiprināta robežapsardzības režīma. Tagad tas mainīts, iekļaujot Isnaudas, Ņukšu, Pureņu, Cirmas, Ciblas un Kaunatas pagastu, kā arī Ludzu.

"Pastiprinātais režīms ir tik blīvs un intensīvs tuvākajās pierobežas teritorijās, ka imigranti un viņu organizatori spiesti atbīdīties valsts iekšienē, cerot, ka tur viņi būs nesasniedzami," norādīja Raimonds Kublickis.

Pastiprinātais režīms ļauj robežsargiem rīkoties brīvāk – nepieciešamības gadījumā pārmeklēt nekustamos īpašumus.

Sastaptie Nirzas iedzīvotāji nav īpaši noraizējušies

Ludzas novadā sastaptie gan noraizējušies nav.

Nirzas iedzīvotājs Vilhelms vien noteica, ka "par tādiem jāzvana policijai. Bet kā cilvēkam es viņam palīdzētu, ja viņš prasītu paēst, piemēram, es pabarotu." Tiesa, viņš pieļauj, ka zvanītu arī policijai vai robežsargiem.  

Nirzas iedzīvotāja Evita savukārt pauda pārliecību: "Ja pie mums kāds nāks, mēs noteikti ziņosim, paši nevienu neesam sastapuši, bet būsim gatavībā."

Viņai pie īpašuma ir arī videonovērošana.  

Nirzas iedzīvotāja Nataļja savukārt sprieda, ka "drošības sajūtas, man liekas, nav nekur Eiropā, domājot gan par karu Ukrainā, gan karu Izraēlā."

Nu jau trīs diennaktis neviens robežpārkāpšanas mēģinājums nav konstatēts. Palīgi no Igaunijas un Lietuvas devušies prom. Notikumi pie Somijas robežas gan liek palikt modriem – sniegs un sals tur migrantus nav nobiedējis, spriež Valsts robežsardzē.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai. Eiropas Savienība  šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu.

No šī gada 15. augusta Valsts robežsardze papildus mobilizējusi dienestā esošos robežsargus ārējās valsts robežas apsardzībai, bet 19. septembrī valdība nolēma  nelegālās migrācijas spiediena dēļ slēgt Silenes robežpunktu uz robežas ar Baltkrieviju.

Novembrī robežas ar Krieviju slēdza Somija, un tiek pieļauts, ka tas var atkal likt novirzīt migrantu plūsmu uz Latvijas robežu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti