Ražotājcenas Latvijas rūpniecībā maijā pieauga vidēji par 8,3%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas rūpniecībā vidējais ražotājcenu līmenis 2021.gada maijā, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, palielinājies par 8,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir gada laikā audzis par 6,3%, bet eksportētajai produkcijai - par 10%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas salīdzinājumā ar 2020.gada maiju pieaugušas par 11,3%, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 9%.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā (izņemot mēbeles), atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā. Pazeminošā ietekme bija cenu kritumam datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā.

Tajā pašā laikā 2021.gada maijā, salīdzinot ar aprīli, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājies par 2,1%.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis mēneša laikā audzis par 2%, bet eksportētajai produkcijai - par 2,2%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis pieaudzis par 3,7%, kamēr eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 0,9%.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā (izņemot mēbeles), gāzes apgādē, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā, kā arī gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas). Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti