Ražotāju cenu līmenis Latvijā maijā palielinājās par 4,6%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2023. gada maijā, salīdzinot ar 2022. gada maiju, palielinājās par 4,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 12,2%, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 3,1%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājās par 2,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 3,8%.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī pārtikas produktu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.

2023. gada maijā, salīdzinot ar aprīli, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 1,2%.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 1,6%, eksportētajai produkcijai – par 0,8%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis samazinājās par 0,8%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,7%.

Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam siltumapgādē un gāzes apgādē; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti