Ražotāju cenu līmenis Latvijā gada laikā palielinājies par 22,9%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2023. gada janvārī, salīdzinot ar 2022. gada janvāri, palielinājās par 22,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 37,3%, eksportētajai produkcijai – par 9,4%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 11,8%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 7,4%.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; pārtikas produktu ražošanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

2023. gada janvārī, salīdzinot ar 2022. gada decembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 2,7%.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis saruka par 5,2%, savukārt eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,1%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis samazinājās par 0,3%, turpretī eksportam uz ārpus eirozonas valstīm palielinājās par 0,5%.

Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijas tirdzniecībā un ražošanā; gāzes apgādē, kā arī koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā. Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam produkcijai, kuru ražo uzņēmumi, kas klasificēti automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanas nozarē, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē.

Tabula: Ražotāju cenu pārmaiņas 2023. gada janvārī (procentos)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti