Pieci uzņēmumi izrādījuši interesi Latvijā nodrošināt pārvadājumus pa dzelzceļu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Interesi par iespēju nodrošināt pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu Latvijas teritorijā izrādījuši pieci uzņēmumi, kas jau šobrīd nodrošina sabiedriskā transporta pakalpojumus pa dzelzceļu gan Eiropā, gan citās valstīs, informēja Autotransporta direkcijā (ATD).

Trīs piedāvājumus ATD rīkotajā izpētē iesniedza pieci pārvadātāji:

  • Esošais pārvadātājs AS "Pasažieru vilciens";
  • AS "Leo Express Global", kas nodrošina pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu Čehijā un Vācijā;
  • apvienība SIA "Latvijas Sabiedriskais autobuss", "Keolis S.A." un "Syntus B.V.", kas nodrošina pārvadājumus Austrālijā, Lielbritānijā, ASV, Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā.

Direkcija ir uzsākusi iesniegto pieteikumu vērtēšanu un, ņemot vērā rezultātus, šī gada vasarā sadarbībā ar Satiksmes ministriju (SM) plānots pieņemt lēmumu par dzelzceļa pārvadājumu tirgus daļēju vai pilnīgu liberalizāciju. 

Šī gada februārī ATD uzsāka dzelzceļa pārvadājumu tirgus izpēti ar mērķi noskaidrot pārvadātāju, kas sniedz pasažieru pārvadājumu pakalpojumus pa dzelzceļu, interesi darboties Latvijas dzelzceļa pārvadājumu tirgū saskaņā ar Latvijā izvirzītajiem pakalpojumu sniegšanas priekšnosacījumiem.

Dzelzceļa pārvadājumu tirgus izpēte notika par visu iekšzemes pasažieru pārvadājumu segmentu: par interesi sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus gan elektrificētajās dzelzceļa līnijās, gan neelektrificētajās līnijās, tai skaitā arī līnijās, kurās pakalpojumus plānots nodrošināt ar bateriju vilcieniem.

Ieinteresētie pakalpojumu sniedzēji varēja iesniegt piedāvājumu gan par visu apjomu (elektrificētajām un neelektrificētajām līnijām), gan tikai par atsevišķiem segmentiem (tikai par elektrificētajām vai tikai neelektrificētajām līnijām), gan arī tikai par atsevišķām dzelzceļa līnijām jeb maršrutiem.

Plānots, ka šī gada vasarā, noslēdzoties vērtēšanai, tiks pieņemts lēmums par dzelzceļa tirgus daļēju vai pilnīgu liberalizāciju, norādīja ATD.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti