Par Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētāju kļuvis SM valsts sekretāra vietnieks Merirands

Akcionāru sapulcē piektdien, 19. aprīlī, ievēlēta VSIA "Autotransporta direkcija" (ATD) valde, informēja Satiksmes ministrija (SM). Par valdes priekšsēdētāju ievēlēts SM valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands, bet par valdes locekli ar kompetenci pakalpojumu nodrošināšanas jautājumos autopārvadājumu jomā ievēlēts bijušais "Latvijas pasta" valdes loceklis Kristaps Krūmiņš.

Darbu sāk VSIA “Autotransporta direkcija” jaunā valde
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Jaunā uzņēmuma valde darbu sāks 20. aprīlī, un tās darbības termiņš ir noteikts uz pieciem gadiem, informēja SM.

Dinam Merirandam ir ilggadēja pieredze darbā vadošos amatos valsts pārvaldē un transporta nozares uzņēmumos. No 2013. gada Merirands ieņēma valsts sekretāra vietnieka amatu Satiksmes ministrijā, savukārt no 2016. gada viņš bija padomes priekšsēdētājs VAS "Latvijas Gaisa satiksme". Tāpat Merirands pildījis SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas" valdes priekšsēdētāja un VSIA "Latvijas Jūras administrācija" valdes locekļa pienākumus. Jaunajam ATD valdes priekšsēdētājam ir sociālo zinātņu maģistra grāds tiesību zinātnē un humanitāro zinātņu maģistra grāds Baltijas jūras reģiona studijās, kas iegūts Latvijas Universitātē.

Savukārt Kristapam Krūmiņam ir ilggadēja vadītāja pieredze, strādājot uzņēmumā "Latvijas pasts", kur no 2016. līdz 2024. gada sākumam viņš pildīja valdes locekļa pienākumus. Krūmiņam ir bakalaura grāds uzņēmējdarbībā, kas iegūts Latvijas Universitātē.

Akcionāru sapulcē lēma likvidēt trešā valdes locekļa amatu, veicot grozījumus ATD statūtos.

Merirands plāno pārtraukt darbu Satiksmes ministrijā, un jautājums par valsts sekretāra vietnieka amatu tiks risināts tuvākajā laikā.

Kopumā konkursā uz amatu ATD valdē pieteicās 37 kandidāti, un tas organizēts trīs kārtās. Pirmajā kārtā vērtēta kandidātu atbilstību izvirzītajām prasībām, otrajā kārtā (intervijā) vērtētas kandidātu profesionālās zināšanas un uzklausītas pretendentu sagatavotās prezentācijas par ATD attīstības virzieniem nākamajos piecos gados. Savukārt atlases trešajā kārtā vērtētas kandidātu kognitīvās spējas, kā arī notika vadības kompetenču padziļināta novērtēšana, ko nodrošināja personāla atlases kompānija.

KONTEKSTS:

Konkursu uz amata vietām ATD valdē izsludināja pēc tam, kad pērnā gada aprīlī no amatiem atkāpās toreizējais ATD valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš un valdes loceklis Modris Jaunups.

Godiņš ļāva noprast, ka lēmums pieņemts politiskā spiediena dēļ lauzt līgumus ar pārvadātāju kartelī iesaistītajiem uzņēmumiem, lai gan tiesību normas to neatļauj un notiesājoša sprieduma vēl nav.

Konkurences padome (KP) pērn atklāja aizliegtu vienošanos jeb karteli trīs sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju darbībās. Sods kopā 1,975 miljonu eiro apmērā piemērots trim reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem – AS "Liepājas Autobusu parks", AS "Nordeka" un SIA "Latvijas Sabiedriskais autobuss".

Valdība, skatot atbildes projektu Saeimas komisijai par konkurences uzraugu atklātajā kartelī iesaistīto trīs uzņēmumu iepirkumu līgumu laušanas tiesiskajām sekām, riskiem un zaudējumu atlīdzināšanas iespējām valsts interesēs, uzdeva Satiksmes ministrijai vērtēt Autotransporta direkcijas darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti